Как да се предпазим от кражба на акаунт!

Darkman
Dreaming Friend
Dreaming Friend

1. Не казвай паролата си на никой!\
2. Ама наистина на никой!\
3. Ама абсолютно никога не я казваи на Администратора на сървъра или на най-добрия си приятел!\
3.1 Админа ти знае паролата, тя не му трябва!\
3.2 Неможете да си представите броиката на "изгорелите" от приятел!\
3.3 Може да я кажете на приятел ако е ВИ Е СЪСЕД и е с поне 10 години по-малък (много бои) или ви е брат и спазите същото условие, но все пак погледнете 1. 2. и3., аз не бих я казал!\

4. Не ползваите "общи" акаунт-и!\
5. Ако играете предимно от вкъщи - избягваите да играете от други места (клубове / приятели - причините са стотици - основните са казани преди моя пост)!\

6. И все пак ако споделите паролата си с някой (в което съм сигурен за повечето, а и винаги има първи път) и дори тои да не ви "изпорти" без да иска и случайно му е чист компютъра - НИКОГА НЕ СИ КАЗВАЙТЕ ПАРОЛАТА ONLINE ОСОБЕНО АКО СТЕ В КЛУБ ИЛИ ЧОВЕКА НА КОИТО Я КАЗВАТЕ Е В КЛУБ!\ Същото се отнася за всяко едно място различно от вашия компютър!\

Причините са доста, ако си кажете паролата в:
* Diablo - мап хак-а има лог за разговорите - всеки след вас може да ви види паролата!\
* IRC/ICQ - това са чат програми без никаква сигурност, също и пазят логове както в горния случай!\
* Електронната поща също не е от най-сигурните неща!\

7. И все пак ако си казвате паролата на някой (КОЕТО НЕ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ) знайте и спазете това:

* Знайте, че с казването на паролата си си подарявате акаунтount-a!\
* Казвайте я на човек, който познавате и в реалния живот и ви е много близък!\
* Казвайте я само в директен разговор без да я записвате на нищо!\ В краен случай ползвайте SMS, но не и интернет програми...

Копирано от безплатен сайт,който е направен от мен.Не го записвам поради съображенията си към този сървър.
Impressed
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Цитат от правилата на форума
DarkKiss wrote:12. Ако предоставяте информация, копирана от друг сайт сте длъжни да оставяте линк към оригинала. Препоръчително е преди това да се консултирате с администратор.
Като модератор, смятам че би трябвало да си доста по-запознат от това което демонстрираш no offense
jass0n
Newbie
Newbie

Това, което виждате отгоре помага, но има къде - къде по изпипани методи, в който изброените горе по никакъв начин не могат да ви помогнат.

Ще ви дам няколко примера:
Внимавайте при правенето на регистраций в сайт, който ви е даден от някой в играта. (Мога да разясня "ЗАЩО ?", но не искам, защото ще стане като урок "как се краде диабло акаунт"

Внимавайте в правенето на профили в сайта на сървъра, в който играете (И това няма да разяснявам за да не се получи като урок за това как се краде диабло акаунт)

Никога не взимайте на сериозно приятел по интернет, дори и да сте му дали паролата си и в продължение на дни, седмици, дори и месеци и той да не я е сменил.
Защо ?
Никога не може да сте сигурен, защо даден човек ви е намерил и е станал с вас приятел ?
Цели ли найстина акаунта ви в диабло или знае, че играете друга игра и цели съвсем друга игра ?
Цели ли вообще парола на акаунт или за нещо друго ?
Така могат да ви отмъкнат нещо повече от акаунта като например (пощата, където евентуално имате домейни и друга ценна информация, скайпа и т.н)
Как могат да ви измамят по този начин, също ще кажа само ако админите разрешат.

Т.е не искам да ви казвам "ЗАЩО ?", защото представете си някой, който си търси начин да си набави итеми по дъбзия начин и види темата ?

П.С:
Мога да разясня как, кога, защо и какви са грешките който правите, за да ви вземат акаунта.
Как всъщност се поддавате, като едновременно знаете, че искат да ви вземат паролата и мислите, че не сте се поддал.
Какво да правите и какво да не правите за да избегнете евентулна кражба.
Само ако админите позволят .. Казах ви защо ..
Guest

Jason prezident , Nosense *****

Айде + още 50% от мен за латиница + off topic
jass0n
Newbie
Newbie

Емил wrote:Jason prezident , Nosense idiot
На против, има ..
Ранга "Леймърче" ти подхожда btw =)

П.С:
Не пиши повече да не спамим темата, а ?
need4bed
Newbie
Newbie

мене винаги са ми знаели пасса поне 2ма човека и съм нямам проблеми
Darkman
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Всеки сам си поема отговорността и няма право да обвинява никого освен себе си!!!
Всеки сам да се замисли преди да направи нещо като споделяне на акаунти и пароли.

Заключвам темата имайки в предвид че всеки прочел темата е наясно със съдържанието и!!!