Провокация на БАН

ColdRex
Newbie
Newbie

За съжаление не мога да дам снимков материал, но определено мисля, че е време за промяна в правилата на сървъра! Промяна касаеща част от лошите думички в определен контекст и определна ситуация! Разрешаването им!
Как бихте реагирали ако някой лигльо започне да ви се прави на интересен?
Не бихте ли му казали - Ей дрисльо айде вземи да млъкнеш вече! - след като неколкократно ви е издразнил и ви е обявил дуел?
След което той продължи да ви дразни и да ви пита познавате ли правилата и още една обида и ще бъдете Баннати?? Мисля, че е крайно време да се изобличат хората, които си позволяват да провокират реакции у другите, които биха могли неволно да предизвикат БАН без каквато и да е било реална причина произтичаща от дрАзнения!

Прилагам само име на героя и акаунт, които биха могли да ви помогнат във хващането на първия от тези провокатори:

Acc: LDK...нещо си
Hero: kozleto

П.С. Ако някой се съмнява във моята честност, то имам очевидци на ситуацията, които могат да потвърдят правотата ми и определено ми се иска да обсъдим тази тема с някой Администратор!
DarkKiss
Administrator
Administrator

Винаги сме били отворени към предложения и критики - чувствайте се свободен да изразите мнението си.
Ако имате конкретно предложения за корекция в правилото за "лошите" думички, то с радост ще го приемем и ще го обсъдим с колегите.
ColdRex
Newbie
Newbie

Примерната промяна която бих предложил е следната!\!\

Употребата на вулгарни думи, цинизми и обиди ще бъде взимана под особенно внимание и ще носи санкция на потребителя нарушител. Ако бъде доказано, че авторитета и правото на спокойна игра на потребителя са уронвани и тези цинизми са провокирани от друг играч от сървъра, то наказания ще бъде провокиралият изказванията!\

Нещо такова и разбира се за доказателство снимков материал или поне един свидетел който е бил в играта по това време и който може да докаже наличието на някаква провокация!\

Надявам се, че това звучи достатъчно приемливо и ще бъдат взети мерки спрямо тези провокации от такива крайно неприятни хора които поради факта, че са загубили интерес към нормалната игра(а може би никога и не са имали интерес към нея), търсят силни усещания в споровете с други играчи и прецакването на акаунтите на други играчи!\
evil-force
Dreaming Friend
Dreaming Friend

В такъв случай ignore командата няма ли да свърши работа?
ColdRex
Newbie
Newbie

Говорим за дразнители във игра, а не за Whisper-ване, а до колкото съм запознат Ignore работи само за Whisper-ване!
И по-специално за случаите в които си търсиш по-пълна игра, за да можеш например да вдигаш LVL на себе си или на някой твой приятел и въпросните те преследват в игрите и те дразнят постоянно! Примерен случай описах още в първия пост, даже с Acc и Hero!!
Lefty
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Работи и в играта. В менюто от където се дава host има едно squelch - натискаш го и няма да имаш проблеми
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Опцията с игнор не е начина за избягването на псувните/обидите/дразненето и т.н. Лично аз, не бих толерирал такова нещо и бих сложил доволни наказания.
evil-force
Dreaming Friend
Dreaming Friend

maz0 wrote:Опцията с игнор не е начина за избягването на псувните/обидите/дразненето и т.н. Лично аз, не бих толерирал такова нещо и бих сложил доволни наказания.
Напълно съм съгласен, но в случая ако съм разбрал правилно нямаме нито обиди нито псувни. Дразнене - може би, но това е част от играта
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

evil-\force wrote:Напълно съм съгласен, но в случая ако съм разбрал правилно нямаме нито обиди нито псувни. Дразнене - може би, но това е част от играта
За някои и боя без Г и леш също е часТ от играта...?
necessarypain
Dreaming Friend
Dreaming Friend

В такъв случай викаш админ, след което той решава.
Има опция /admins - знаеш, предполагам.
ColdRex
Newbie
Newbie

Зная за тази опция, но за съжаление не зная как да я използвам, ще ти бъда благодарен ако ми я разясниш! Но все пак мисля, че би било редно такива провокатори да бъдат наказвани, защото нарушават, поне според мен, спокойствието и удоволствието от играта в сървъра!!
Наблюденията ми за сървъра са следните - всички са много доволни от него, всички играем дружно и си помагаме един-друг, но защо трябва да има такива аутсайдери, които не обичат да играят в екип а обичат да прецакват другите?? Защо да ги оставяме да прецакват нашата игра??
DarkKiss
Administrator
Administrator

ColdRex wrote:Зная за тази опция, но за съжаление не зная как да я използвам, ще ти бъда благодарен ако ми я разясниш!\ Но все пак мисля, че би било редно такива провокатори да бъдат наказвани, защото нарушават, поне според мен, спокойствието и удоволствието от играта в сървъра!\!\
Наблюденията ми за сървъра са следните - всички са много доволни от него, всички играем дружно и си помагаме един-друг, но защо трябва да има такива аутсайдери, които не обичат да играят в екип а обичат да прецакват другите?? Защо да ги оставяме да прецакват нашата игра??
Функцията, която изпълнява командата /admins е само и единствено да Ви покаже кои администратори са онлайн в момента. След това можете да използвате /m *account за връзка с тях.

Ако прецените, че даден потребител излиза от рамките на fair play-а, ако мога така да се изразя, следва да предоставите на администратор достатъчно информация (в повечето случай под формата на снимков или видео материал), на базата на която може да предприеме по-нататъшни рестрикции спрямо потребителя нарушител, естествено ако прецени, че заслужава такива.
ColdRex
Newbie
Newbie

Image

Ето поредния пример за абсолютна липса на fairplay от страна на някои играчи във сървъра! Сорсерката FireRunner безпрецедентно започна да избива кравите във Secret Cow Level, без да приеме поканите ни за парти и на реакцията ми - "Aide ne pravi mrasno de! Runner" - ми беше отговорено - "ABE MLAKNI WE"! Не е ли време да се предприемат действия??
necessarypain
Dreaming Friend
Dreaming Friend

за "млъкни бе" - не.
не виждам нищо, ама нищо с което да те е засегнал?
пишеш 10 думи на .. 15 реда, колкото и трудно да е това.
Влязъл е да Ви бие крави (предполагам) - ако бях аз, бих ти казал същото.

evil-force
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Въпросния потребител ще бъде предупреден, а ако продължи следва да вземем мерки.
ColdRex
Newbie
Newbie

necessarypain wrote:за "млъкни бе" - не.
не виждам нищо, ама нищо с което да те е засегнал?
пишеш 10 думи на .. 15 реда, колкото и трудно да е това.
Влязъл е да Ви бие крави (предполагам) - ако бях аз, бих ти казал същото.
Нека уточним факта, че влиза и всички му дават парти, след което той без изобщо да приеме партито започва да изчиства Cow Level-а!\!\ Във това е проблема, от което и произтича проблема с AWE MLAKNI BE!\!\
ColdRex
Newbie
Newbie

Предлагам да оставим тази тема активна за оплаквания от други потребители, при които се е случило същото, за да може да се вземат адекватни мерки и срещу други такива хора!