Въпрос за еквивалентите между руните

ARco
Newbie
Newbie

Явно аз нещо не съм разбрал, но би ли бил някой админ или нещо от сорта така добър да ми разясни защо най - редките руни не се развалят а имат директен еквивалент с по-малки:
Пример: едно чудо народ ми каза че за Чам руната си трябва да искам само Ло т.е Ло=Чам?? И Зод бил равен на Сур...
Защо и тези руни не се развалят по нормалния начин с някаква премия, а се приравняват на такова ниво?
Ако има вече тема по този въпрос, извинявам се - дайте линк за нея. Иначе ще се радвам да получа разумен и сериозен отговор. Мерси!
DNK_Team
Newbie
Newbie

значи да Cham-Lo Zod-sur причина не влизат в голяма употреба на rw-ta :)
koi sym az
ARco
Newbie
Newbie

LoL, което не ги прави безполезни и евтини. Освен това - тъй като Jah & Ber влизат в по-голяма употреба за rw защо тогава не са Чам=Бер и Зод=Джах. Нещо повече - някой от вас скоро отварял ли е списък с поредността на руните или дроп калклуатор за тяхната рядкост? Дали се използват ботове или не, не стои на дневен ред. Не може руна, която изгражда следващата да е на нейната цена. Това е все едно за 50 ст. аз да ти дам 3 евро. Руните са на същия принцип. За да получиш 3 евро трябва да ми дадеш 12 х 50 ст. Отговори като този на прочутите dnk team (като този отгоре) са лишени от логика и покваряват честния трейд в играта. Не съм съгласен с аргумента че тези руни са неизползваеми. НЕ може едни руни да се развалят а други не ( и то най -скъпите). Имате нужда от преосмисляне на целия трейд процес.
SwitchType
Full Member
Full Member

Еми точно това е братле аз ми трябват 2 джаха примерно а не 2 зода :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste:
ARco
Newbie
Newbie

DuffDuck wrote: Еми точно това е братле аз ми трябват 2 джаха примерно а не 2 зода :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste:
Това няма абсолютно никакво значение. Руните служат за "пари" в размяната, защото рядкостта на дадена руна се сравнява с рядкостта на даден предмет.
Пример: Shako = Um
Когато обаче с руни купуваш руни това е все едно обмяна на пари. Не може по-евтина банкнота да е еквивалент на по-скъпата. Това кое ти е по-полезно ВЪОБЩЕ не е важно. Принципът, който е приложен тук е плод на недомислица на 13-14 годишни ботърчета с твърде много свободно време.
SiXKiLLeR
Newbie
Newbie

Човек ти май не разбираш - цената на всеки предмет, а също така и руна - се определя от 2 неща - търсенето и предлагането. Тези руни просто не се търсят, нищо че са редки. Затова и цената им е ниска. Погледни го ако искаш така - джаха ти е бакнота от 100 лева примерно, чама и зода са съответно юбилейни банкноти с номинал 10 и 20 лева. Вярно по-рядки са щото са по-различни и малко на брой, но ако искаш да си купиш нещо с тях имат ниска стойност \)
bakosan
Newbie
Newbie

Предлагам да се направи като в един друг сървър ...
3 колби + руната transmute в кубът и си разваляш руната
Да се направи някаква анкета Да или Не и играчите да решим .. кво ще кажете
ARco
Newbie
Newbie

bakosan wrote: Предлагам да се направи като в един друг сървър ...
Аз също бях на път да предложа нещо подобно. Дори съм съгласен да се удържа нещо като премия при развалянето. А що се отнася до търсенето и предлагането - ето за какво става въпрос. Ако Чам не се търсеше толкова, защо днес в играта ми вязоха над 10 човека, които да я искат? А? Те просто са се научили да дават Ло за нея, което ме вбесява, защото малоумните идеи на някой рефлектират върху всички. По тоя начин се обезценява постижението да извадиш рядка руна. В момента аз имам право да имам, която си поискам руна под Чам,(по-няколко пъти)защото в моя полза се е осъществил супер редкия шанс тя да падне. И този шанс е не знам колко стотин хиляди пъти по малък от този за Ло например. Поради това е най- добре да не търсиш услугите на имбецилите, които гледат да свият каквото може за колкото може по евтино в сървъра, а да развалиш руната си сам. Настоявам за намеса на модератор или на админ по въпроса. Нещо повече- самият Maz0 каза в темата относно цените на предметите да не се измислят цени на произволен принцип. С тези прийоми, които се прилагат тук се създава лоша репутация на сървъра, която е била тема на разговор на немалко постове във форума. Ако нещата трябва да са в полза на играчите - не трябва да има ощетени. Което и същността на сделката - не да прецакаш другия, а и двете страни да са доволни.
Предлагам създаването на софтуеър или туул към играта, който да разваля руните дори и срещу удръжка(премия).

Топката е във вас.
pwnt
Dreaming Friend
Dreaming Friend

bakosan wrote: Предлагам да се направи като в един друг сървър ...
Не забравяйте , че това е classic и няма как да стане.
mite e
ARco
Newbie
Newbie

Еми като е classic защо няма нормални Terms of trade ? Нали идеята е да се доближи играта в сървъра към класическите отношения между играчите - било то търговски или чисто технически. Какво ще стане ако ти кажа, че съм извадил Чам-а ръчно?(просто реших да не парадирам с този факт) Кой нормален човек ще се съгласи да размени такова нещо за боклук, какъвто се явява Ло-то в тази ситуация?? А?
root
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Цената на всеки един артефакт в играта се определя от вас, играчите.

Търсиш 2 Jah срещу Cham? Еми, супер. Човека отсреща предлага Lo за Cham, и какъв е проблема? Както той не може да ти каже да си дадеш руната за Lo, така ти не можеш да му кажеш да ти даде 2 Jah. Това е все едно да отидеш на пазар и да викнеш кмета да решава проблема, че продавача ти иска 2 лева за кило домати а ти не даваш повече от 50 стотинки. Въпроса трябва да го разрешите по между си, админ не може да ви помогне. В случай, че не стигнете до споразумение, няма сделка и това е.

Колкото до предложението за "разбиване" на руните - Сървъра е Classic и ще си остане такъв. Когато от Blizzard направят такава промяна, тогава ще я направим и ние. А за по-горе цитирания сървър ако не ме лъже паметта не може да се каже, че е classic.
ARco
Newbie
Newbie

root wrote: Цената на всеки един артефакт в играта се определя от вас, играчите.

Търсиш 2 Jah срещу Cham? Еми, супер. Човека отсреща предлага Lo за Cham, и какъв е проблема? Както той не може да ти каже да си дадеш руната за Lo, така ти не можеш да му кажеш да ти даде 2 Jah. Това е все едно да отидеш на пазар и да викнеш кмета да решава проблема, че продавача ти иска 2 лева за кило домати а ти не даваш повече от 50 стотинки. Въпроса трябва да го разрешите по между си, админ не може да ви помогне. В случай, че не стигнете до споразумение, няма сделка и това е.

Колкото до предложението за "разбиване" на руните - Сървъра е Classic и ще си остане такъв. Когато от Blizzard направят такава промяна, тогава ще я направим и ние. А за по-горе цитирания сървър ако не ме лъже паметта не може да се каже, че е classic.
Това не пречи аз да изразявам погнуса от статуквото и да предлагам промени. Каквито и сравнения да правите - в този случай не аз съм упорития, който иска разумна, но висока цена за стоката си, а запънатото магаре на моста се явяват изпържените мозъци на играчите, които вече не могат да преценяват разликата между нещата. Не карам никого да ми дава джахове, а се опитвам да създам честен и справедлив трейд (поне около себе си). А що се отнася до класическия облик на нещата, г-н админ, не съм сигурен от кога точно в Blizzard продават El rune за Uber diablo вместо SoJ. Очаквам Вие в качеството си на такъв да ми отговорите. Започнете с дребните неща, а после се бийте в гърдите за презтижа на сървъра.
DarkKiss
Administrator
Administrator

Претендираме, че използваме стандартния patch на Blizzard (С иключение на 2-3 неща променени от нас). Key item-а отварящ World event се настройва от конфигурацията на сървъра. Само пояснявам :)

По темата - винаги ще има 2 гледни точки по въпроса. И ти си прав, и той е прав.
И все пак, най-точното мнение в темата е на SiXKiLLeR. Търсенето и предлагането са решаващия фактор. Защо Zod например се търси по-рядко? Колко рецепти можеш да направиш с него? Една? Две? А колко можеш да направиш със Sur да речем? Имаш доста повече възможности, включително сглобяването на по-висока руна, заедно с която идва възможността да направиш още редица рунически думи.

Руните са ценни именно защото с тях се правят руническите думи. Със Sur например (включително и по-високите руни от нея) могат да се направят около 20 Runeword-а, а с Zod.. Само един? Защо аз например ще искам да платя толкова скъпо такава безпредметна (ако мога така да се изразя) руна, колкото и рядка да е тя?
ARco
Newbie
Newbie

DarkKiss wrote: Претендираме, че използваме стандартния patch на Blizzard (С иключение на 2-3 неща променени от нас). Key item-а отварящ World event се настройва от конфигурацията на сървъра. Само пояснявам :)

По темата - винаги ще има 2 гледни точки по въпроса. И ти си прав, и той е прав.
И все пак, най-точното мнение в темата е на SiXKiLLeR. Търсенето и предлагането са решаващия фактор. Защо Zod например се търси по-рядко? Колко рецепти можеш да направиш с него? Една? Две? А колко можеш да направиш със Sur да речем? Имаш доста повече възможности, включително сглобяването на по-висока руна, заедно с която идва възможността да направиш още редица рунически думи.

Руните са ценни именно защото с тях се правят руническите думи. Със Sur например (включително и по-високите руни от нея) могат да се направят около 20 Runeword-а, а с Zod.. Само един? Защо аз например ще искам да платя толкова скъпо такава безпредметна (ако мога така да се изразя) руна, колкото и рядка да е тя?
Никога не съм казал, че търсенето не е от значение, но да кажем че се съгласявам - хубаво, ама защо Ло? С Jah също можеш да направиш куп kickass rw, да не кажа че тя е част от най търсените рунически думи в играта. Ако тази руна е еквивалент на Чам винаги мога да се съглася, тъй като и разликата в шанса за дроп не е огромен и така тя е най-близзката до нея. Лошото е че аз осъзнавам, че тук няма как да получа друго освен простата Ло и да, от моя гледна точка съм прецакан и чисто егоистично погледнато не искам да е така, а и не го заслужавам. Не мога да прекарам 10-15 дни в търсене на човек, който да се съгласи да я развали за нещо друго, защото сигурно са 1-2ма. А меркантилистичната страна в характера ми не позволява да направя сделка за Ло. Въпросът не се касае само до мен а по принцип. Админите са прави - вие решавате как да са нещата, но ще се срине ли сървъра ако един път се направи нормална сделка?

Ха, току що прочетох заглавието на по-долната тема : "Похвали се какво си извадил". Леко иронично тъжно се зачудих да вляза ли и аз там. :angel:

Излизам да взема малко чист въздух - после ще изправяме кривото влакно.
Jab4y
Full Member
Full Member

Прочетох коментарите само до някаде, че ме мързи да чета всички затова просто ще кажа на Arco: пич съгласен съм с теб че чам и зод трябва да са най-скъпите но просто неможеш да промениш цените... те са така от както се помня...
ni_va_biva_new
Jr. Member
Jr. Member

Ще ти отговоря много просто на въпроса ..... когато пускаш бот защо по често пада Сур ,Ло Чам ,защото шанса да ти падне ло е сравнен сас шанса от чам .. секи които пуска бот през времето което го пуска на 100 % вади чам руна сас толкова много чам руни какво ще се прави кои ще ги разваля :D просто е прочети таблицата за дропа на руни и не праи безмислени теми :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste:
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

В доста голяма грешка си, ако мислиш че шанса да ти падне Чам, е равен на този да ти падне Ло..
ARco
Newbie
Newbie

То стана ясно...някои от думите ми се потвърдиха. Обичам не аз да опровергавам някой, а самите модератори да го правят (някак си тяхната дума тежи повече). Както се вижда и тук се случи така - има много неориентирани хора, които приемат положението за даденост. Харесва ми, че поне хората от подръжката знаят как стоят нещата и често изразяват позицията си като коректив. Зная, че най вероятно ще ударя на камък в опита си да променя нещо, но ще продължавам да отказвам сделка Чам за Ло. НЕ е правилно и всички знаете че е така. Пожелавам ви лека игра и успех - no hard feelings at all. И дръжте печено.

Ха, току що падна Vex - понеже така и така основно и само Hoto правим с нея, а не много рунически думи, някой иска ли да му я бутна за Pul? :nenormalniste:
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Btw ако имаш да ми развалиш Чам На Джах и Бер, ще ти дам премия остатъка. :D
ARco
Newbie
Newbie

Ако имам нужда от Чам - да това трябва да е цената, но ако искаш върни предните 16-17 поста и би трябвало да разбереш, че Чам си имам. :angel: Интересно ми е - ти с админския си герой не можеш ли да развалиш моята Чам, така и така едва ли е проблем за теб. :)