Справедливост

HandOfJustice
Full Member
Full Member

Добър ден. Играя от 8 години диабло . Патил и препатил съм. Пиша Ви с молба на точни и конкретни отговори на зададените от мен въпроси. Говоря хипотетично, ситуация примерно е:
-търся енигма.намирам човек предлагащ енигма. споразумяваме се да му дам jah. той вместо да изчака хвърля енигмата и казва вземай, дай jah. аз, виждайки нужният итем на земята го вземам. длъжен ли съм да дам jah?
ситуация 2:
-търся енигма.намирам човек. споразумяваме се. давамее TRADE слага енигма, но jah не е в мене, а в stash. казвам му. вместо да изчака да го взема той натиска ACCEPT, аз също. енигмата и jaha са в мене. аз длъжен ли съм да дам jah?
И пак повтарям, говоря хипотетично.
BiGMetaL
Newbie
Newbie

HandOfJustice аз имам чуство че ти си на средна възраст 12 години с такъв тип въпроси и ми е много интересно как точно си играл тази игра 8 години и азщо питаш такъв вид въпрос ако не си настроен да "минеш някой" според мен това си е въпрос " Измамите в всякъкв вид в този сервер са позволени като ботовете ли ? " Общо взето разгадах какв ти е пъроса и ще ти кажа не Не - неса разрешени спецялно за мятане на итем който може да се пазари и през траде няма критерий поради едно правило на сервера " Всеки итем на земята е на този който първи го вземе" Исключение прави само Анихулс но ако почетеш малко в форума тези неща изобщ нямаше да ги коментирам . И двете ти теми са малко апсурдни поради това че всичко си го има написано в форума .
BnC4aDeL
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Аз да ти кажа мойто мнение, малко може да се припокрива с вашето, значи и аз така права, нито съм за jaha, нито съм за скапата картинка ( енигма ). Въпроса е принцип - Чест, Достойнство, Доверие, които обаче БЪЛГАРИНЪТ ги няма, или ако ги има са дълбоко скрити в себе си.
Според тебе нормално ли е > Да му дадеш, еми за мене е нормално да му ги дадеш не да се "циганиш".
Човека ти гласува доверие, еми бъди и ти точен. Ще си точен с него днеска, утре, други ден. Някой ден ще ти потрябва нещо, ще пишеш на същия човек, ако си бил точен и акаунта ще ти даде. Разбираш ли ?
Иначе да... На негов риск е, но все пак става въпрос за човешки ценности, нищо че това е една игра, по дяволите !!!
Така че, ясно и кратко - Трябва да му дадеш Джаха, не си длъжен, но трябва... Ти си решаваш :)
HandOfJustice
Full Member
Full Member

"апсурден" си ти. темата е напълно коректна. и за твое щастие, е зададена не за хора с умствени възможности като твоите/по-точно с липсата на такива/ , а към администраторите.
FPupesh
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Щом има уговорка за трейд по земя и ти си откраднал предмета ще те накажем, стига другият да има доказателства. И двата ти хипотетични въпроса са опити за измама, а всеки опит за измама се наказва. Ти си преценявай дали ще дадеш джаха и ще играеш или обратното.
zashto
HandOfJustice
Full Member
Full Member

Мисля че отговорът на fupepesh е в ущърб на правилата. най-точен отговор като че ли даде BnC. Питах само за да знам какво да правя, ако съм в такава ситуация. И не мисля, че намесването на националности е правилно използвано. Играл съм дълго време в Europe, US west и положението е навсякъде едно и също. Мисля че най-права за жалост е поговорката "Докато има балъци, ще има и тарикати".
LickShoT-77-
Jr. Member
Jr. Member

HandOfJustice wrote: Добър ден. Играя от 8 години диабло . Патил и препатил съм. Пиша Ви с молба на точни и конкретни отговори на зададените от мен въпроси. Говоря хипотетично, ситуация примерно е:
-търся енигма.намирам човек предлагащ енигма. споразумяваме се да му дам jah. той вместо да изчака хвърля енигмата и казва вземай, дай jah. аз, виждайки нужният итем на земята го вземам. длъжен ли съм да дам jah?
ситуация 2:
-търся енигма.намирам човек. споразумяваме се. давамее TRADE слага енигма, но jah не е в мене, а в stash. казвам му. вместо да изчака да го взема той натиска ACCEPT, аз също. енигмата и jaha са в мене. аз длъжен ли съм да дам jah?
И пак повтарям, говоря хипотетично.
Ако имаш малко самоуважение и морал , отговора е ДА . длъжен си ! Ако обаче не си играч който играе за кеф и за да разпуска , а търси само как да мине някой и да си мисли , че като го излъже ще постигне нещо повече от това да се изложи и да стане за посмешище , какъвто от писаното от теб разбирам , че явно си отговора е - НЕ , не си длъжен ! А и винаги има вариант , този когото си излъгал да е направил шотове или клипче и ти да го "изядеш" , така че ти сам си преценяваш какъв да бъдеш !
HandOfJustice
Full Member
Full Member

не мисля, че заради по-малкия опит на играчите "гласуващи доверие" трябва да бъде наказан по-опитния играч, който без да иска един вид може да "прецака" друг човек. в крайна сметка той не ги е карал да си хвърлят нещата по земята или да цъкат на ACCEPT на празно прозорче... Представям си го и в друга ситуация: човек пред тебе изпуска банкнота от 50лв., какво ще направиш? Нима някой ще те съди заради това, че непознатия я е изпуснал и ти си я взел? хм мисля, че отговора опира в коментара на BnC за честта и достойнството. Т.е генерален извод: внимавай как и с кого търгуваш и всеки си носи отговорността за даваните неща, а за намеса на администратор не мисля, че трябва да става дума.
LickShoT-77-
Jr. Member
Jr. Member

HandOfJustice wrote: не мисля, че заради по-малкия опит на играчите "гласуващи доверие" трябва да бъде наказан по-опитния играч, който без да иска един вид може да "прецака" друг човек. в крайна сметка той не ги е карал да си хвърлят нещата по земята или да цъкат на ACCEPT на празно прозорче... Представям си го и в друга ситуация: човек пред тебе изпуска банкнота от 50лв., какво ще направиш? Нима някой ще те съди заради това, че непознатия я е изпуснал и ти си я взел? хм мисля, че отговора опира в коментара на BnC за честта и достойнството. Т.е генерален извод: внимавай как и с кого търгуваш и всеки си носи отговорността за даваните неща, а за намеса на администратор не мисля, че трябва да става дума.
И за какво я направи тази тема ? За да стигнеш пак сам до този извод ли ? Админа ти каза , че някой докаже ли чрез скрийн или клипче , че си го излъгал директно си "взимаш" пернамента и това е ! Според мен също трябва да е така , точно заради такива лъжци и измамници на дребно , като теб ! На теб самото ти мислене е такова , на лъжец на дребно . И какво ще постигнеш , като я вземеш тази енигма ? Да не спечелиш повече уважение или какво ? Или за теб най-важното е да има за теб , а какво мислят за теб другите , ти е все тая ? А с този пример , който направи за парите , направо тотално ме застреля ! Ще си позволя да ти кажа , че човек виждащ , че някой пред него си изпуска пари и той отива зад него и ги взима , а не му ги връща , това е просто уникална селяния или най-вече липса на всякакво възпитание и морал . Повече няма смисъл да ти се обеснява , понеже виждам , че не възприемаш какво ти се казва и явно просто си такъв човек...
BnC4aDeL
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Веднага давам пример от преди 5 минути с играча "Chou", "Raden" по известен като "Светльо", си трейдвахме по земята без да се притесняваме от нищо, защото както той знае, че съм точен и че няма да се изциганя за 1 Джах, така и аз знам за него. Префърлихме си по 1 Цта на 6 за 1 сур, после 1 енигма за 2 цяли бера, после го помолих да ми разбие единия бер на 2 сура метнах му го без да ме е шубе, защото сме точни и се знаеме, но на непознат няма как да се окаже доверие и именно заради такива като тебе, дето си мислят, как да преебат другия от "доброта" сме на това дережде.
Именно за това говориме :)
Мисля, че тая тема няма какво да се коментира вече.
FPupesh
Dreaming Friend
Dreaming Friend

И в тази тема ме караш да се повтарям. Има ли уговорка за трейд по земя или, че ще му донесеш руната и има ли доказателства за това от друг играч, отнасяш перманентен бан плюс заключване на всички акаунти. Ако няма доказателства си живуркаш, тук вече идва въпросът за моралните ти ценности, засегнат от BnC4aDeL. Пак ти казвам ти си решаваш, дали искаш да играеш за удоволствие или да си шмекеруваш на дребно. Ние като администраторски екип не сме тук, за да ви възпитаваме или превъзпитаваме, а за да взимаме решения на база факти.

zashto
HandOfJustice
Full Member
Full Member

Въпроса ми беше към администратор. Получих отговор, благодаря. Странното, че с мен се заяждате, а аз просто поставям тема, която ми е интересна, не че има нещо общо с мен. Просто ми е интересно как стоят нещата. Ако някой успее някога да ми каже, че съм постъпил по некоректен начин ще съм доста заинтригуван. Точка по темата.
Ивайло Георгиев
Dreaming Friend
Dreaming Friend

~Locked.