Най-Добрите оръжие/щит за ЗЕРГ

Barbarian е клас, който е усъвършенстван в меле битки. Той може да укрепне съюзниците си преди битка и да прескача големи разстояния. Този герой е единственият, освен Assassin, който може да използва две оръжия едновременно.

AsILayDying
Newbie
Newbie

Offtopic: Мислих да критикувам доста, но се отказах, защото щях да бъда доста груб.
По темата: Grief PB 400dmg + JmoD (Jeweler's Monarch of Deflecting) с 3x Shael + jewel 40 ED/ req\
След доста часове анализи и сметки съм установил, че аналог на JmoD е Artisan's Tower Shield of Deflecting, като последния е с идея по-добър щит. Идеята е, че той е 49% base block +20% ot deflecting mode-а = 69% + факта, че изисква само 75 str. За сметка на това Tower Shield намалява run/walk speed с 10%. Но при плюсовете му, смятам че е допустимо, особено в зерг дуел. (Справка: monarch изисква 156 str и е 47% base block\ не променя run/walk speed).
П.С. Който "игач" не знае, а и го ДОМЪРЗИ да научи сам ( някои хора даже и не знаят за google) ще ви улесня в 2 факта:
1) Префиксите: Jeweler's означава 4 socketed\ Artisan's - 3 Socketed. Суфиксът: of Deflecting дава 20% Increased Chanse Of Blocking + 30% Faster Block Rate.
2) Причините JmoD респективно AtsD да са най-добрия вариант за берсеркър са няколко, като основната е: само с такъв щит може да се достигне 86% FBR за трети фрейм брейкпойнт. За сравнение с Оrphan's Round Shield + Shael Rune се достига четвърти...
П.С.2 Когато правя/ измислям build за даден class hero, аз винаги говоря за ПЕРФЕКТНИЯ случай. На ясно съм, че JmoD e рядък колкото Tyrael's Might, а фактът че никой не "вдига" Magic Monarch от земята (т.е. не са си настроили ботовете) го прави с пъти по-рядък за жалост. От друга страна AtsD твърдя, че може да се купи от NPCs Act 1 Hell: Akara+Gheed Shop Run (на ръка или с кадърен shop bot, на какъвто аз лично не успях да попадна). Тоест алтернативата е Grief PB + Orphan's Round Shield :)
П.С.3 Научете се да разсъждавате и преди да питате малоумни въпроси поне малко се поинтересувайте сами. А колкото до attack rating на Berserker vs berserker.... поне прочетете какво точно представлява умението Berserk на Barbarian-a, преди да се изказвате :)
Поздрави.
Played since 1999 (headoff). I play no more actively.
I was Norec (BVC), Orlif (Smiter), Moldrin (BVB), Fauztin aka Zayl (Nec), Gorst (Zerk).
Beware foul demons and beasts.
bananas
Dreaming Friend
Dreaming Friend

AsILayDying wrote: Offtopic: Мислих да критикувам доста, но се отказах, защото щях да бъда доста груб.
По темата: Grief PB 400dmg + JmoD (Jeweler's Monarch of Deflecting) с 3x Shael + jewel 40 ED/ req\
След доста часове анализи и сметки съм установил, че аналог на JmoD е Artisan's Tower Shield of Deflecting, като последния е с идея по-добър щит. Идеята е, че той е 49% base block +20% ot deflecting mode-а = 69% + факта, че изисква само 75 str. За сметка на това Tower Shield намалява run/walk speed с 10%. Но при плюсовете му, смятам че е допустимо, особено в зерг дуел. (Справка: monarch изисква 156 str и е 47% base block\ не променя run/walk speed).
П.С. Който "игач" не знае, а и го ДОМЪРЗИ да научи сам ( някои хора даже и не знаят за google) ще ви улесня в 2 факта:
1) Префиксите: Jeweler's означава 4 socketed\ Artisan's - 3 Socketed. Суфиксът: of Deflecting дава 20% Increased Chanse Of Blocking + 30% Faster Block Rate.
2) Причините JmoD респективно AtsD да са най-добрия вариант за берсеркър са няколко, като основната е: само с такъв щит може да се достигне 86% FBR за трети фрейм брейкпойнт. За сравнение с Оrphan's Round Shield + Shael Rune се достига четвърти...
П.С.2 Когато правя/ измислям build за даден class hero, аз винаги говоря за ПЕРФЕКТНИЯ случай. На ясно съм, че JmoD e рядък колкото Tyrael's Might, а фактът че никой не "вдига" Magic Monarch от земята (т.е. не са си настроили ботовете) го прави с пъти по-рядък за жалост. От друга страна AtsD твърдя, че може да се купи от NPCs Act 1 Hell: Akara+Gheed Shop Run (на ръка или с кадърен shop bot, на какъвто аз лично не успях да попадна). Тоест алтернативата е Grief PB + Orphan's Round Shield :)
П.С.3 Научете се да разсъждавате и преди да питате малоумни въпроси поне малко се поинтересувайте сами. А колкото до attack rating на Berserker vs berserker.... поне прочетете какво точно представлява умението Berserk на Barbarian-a, преди да се изказвате :)
Поздрави.
GG! По силен зерг от твоя преди реса нямаше, предполагам и сега ако се хванеш да направиш :) резултатът ще е същият
cash rules everything around me
dr0m
Hero Member
Hero Member

Не е по темата, ама искам да попитам, дай някакво облекло за зергер :). AsILayDying питам!
crzy
Jr. Member
Jr. Member

@AsI 1frame fbr срещу 55+вита/120+деф?
z0sk1e
Full Member
Full Member

Една вечер с BatVeso си правихме дуелчета за фън и той си сложи един щит от някакъв сет с Шаел рунка мисля, че сета беше Disciple нещо такова не се наех да го помня :)
Също тъка от него научих, че ако на зерга имаш KB (става на въпрос ако се играе Зерг с/у Зерг) победата ще е по-сигурна.

Та ето и облеклото карам на спомени ...

Winged Helm - Unique сок с джевел ИАС/ДМГ
Forti,Grief,Monarch -sock ias/ed или Shael OR щита, който написах по-горе,verdungo, raven, rare ring str/dex/rez
Glowes - според мене ако играете с/у смите,зеал,зерг т.е срещу хамали е по добре да се сложи Craft Glowes - ias/kb/str/dex/rez
a ако се биете с/у друг вид атаки, който не са от близко слагате Ogre ракавели

инвентарчето всеки го знае мисля 3/20/20
AsILayDying
Newbie
Newbie

bananas, благодаря за това че ме подкрепяш.
Емил, мисля да опиша всичко за берсеркър в скоро време - има писане, но не е чак толкова колкото за някои други класове.
crzy, първо не мога да разбера за какъв 120+деф споменаваш. Второ както вече казах, AtsD е с идея по-добре от JmoD, защото в случая няма да се качи нито 1 точка str (в случая с JmoD socked with jewel 40ed/15req ще са нужни няколко точки str). И в двата случая обаче се качват няколко десетки точки dex в повече, спрямо случая с Orphan's Round Shield. Съвсем груби сметки за пример давам: около 450~600life по-малко. Реално това не е голям проблем, тъй като в най-добрия случай (имам предвид като считам успешен удар с близък до max dmg + triggered DS) 1 силен берсеркър умира от 2 удара, не зависимо от тези 450~600life в повече или в по-малко. Един перфектен берсеркър build (какъвто бих описал в бъдеще) на успешен удър с triggered DS взима по 2500~3200+ life. Колкото до FBR frame brakepoint-a, който трябва да се хване (именно трети с 86% FBR) е значително важен момент. Ще го анализирам по следния начин: Аз съм с трети фрейм(JmoD ili AtsD socketed with 3x Shael), опонентът ми- с четвърти (Orphan's Round Shield with Shael). Всеки път, когато блокирам неговата атака с щита ми, анимацията на действието "блокиране" ще завършва с 1 frame по-бързо от него, респективно при всеки успешен блок ще атакувам с 1 frame по-бързо от него, и в продължителен план този 1 frame се натрупва. Резултатът на кратко: в един рунд, дуел и прочее аз ще съм направил повече на брой атаки от него (при положение дори, че сме с еднакъв ias frame breakpoint)=> шансът ми за попеда се увеличава.
z0sk1e, не се убиждай, но като цяло говориш глупости. При това може да забележиш, че аз като твърдя нещо се обосновавам защо е така, а не е иначе. Ако искаш да почнеш да разбираш нещата се научи първо да си задаваш правилния въпрос, а не директно да търсиш някакъв измислен отговор. Приеми го като градивна критика.
Поздрави!
Played since 1999 (headoff). I play no more actively.
I was Norec (BVC), Orlif (Smiter), Moldrin (BVB), Fauztin aka Zayl (Nec), Gorst (Zerk).
Beware foul demons and beasts.
walker
Newbie
Newbie

Искам да спомена само,че в дрийм мода съм тествал абсолютно всякъкви билдове. За варварина на берсерк най-добрата комбинация е Grief pb,Round shield от сета,и Fortitude (изключвам azure's destiny ,защото това е най-доброто оръжие за меле герой) но няма как да бъде използвано в класика :) п.п мое мнение :)
crzy
Jr. Member
Jr. Member

@AsI За деф. на Уитстана имам напредвид. Този 1 фрейм ти е 40милисекунди, а добрият зерк няма да те бие постоянно, за да имат значение тези милисекунди, а само в секундата, в която си без деф.
Hustler
Jr. Member
Jr. Member

LAST WISH + WITSTANS
WE DEM BOYZ
PrideAndHonor
Newbie
Newbie

BOTD BA / ETH Death Cleaver Zod'ed + Whitstan със Shael