Я дайте съвет за този друид

Druid е един от двата допълнителни героя, които ни бяха представени с Diablo II: Lord of Destruction. Той съчетава различни качества от познатите ни класове - elemental магия, подобно на Sorceress, умения за призоваване, подобно на Necromancer, аура, подобно на Paladin, както и умение за преобразяване, което му помага да участва в битка от близко разстояние. Elemental магиите и уменията за преобразяване, могат да бъдат много ефективни, ако се използват правилно от играча.

Jab4y
Full Member
Full Member

Искам да си направя Огнен Друид за дуели , но се чудя -50 от огнения резист достатъчно ли е и има ли голямо значение дали ще е -50 или -55... някой по разбиращ да ми каже ако можи :)
alex93
Full Member
Full Member

Аз ще ти кажа едно нещо...тоя друид не става за нищо...по добре си направи Fire Assassin...
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

alex93 wrote: Аз ще ти кажа едно нещо...тоя друид не става за нищо...по добре си направи Fire Assassin...
Аз незнаех че не става за нищто тоз друид докараи таз асасин да видим дали щте издаржи 1 fisure .Jab4y тоз друид е мно добар може да го пуснеш дори и на пиндел бот \) всичко бие особено мелета с 1 хит само кастери са трудни ако искаш да видиш друида в деиствие ми висп на ацц Blade .
Jab4y
Full Member
Full Member

Виждал съм те как играеш :) Но мисля че ти играеш без енигма :) И никой не ми отговори на въпроса
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Ако е за класик реалма -50 ти стига :)
Jab4y
Full Member
Full Member

Мерси :) Може да заключвате темата

// Блейд пиши ми някой ден да ти разгледам друидите че мен мн ми харесва тоя герой :)
Alex
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Тази тема е от преди 1 година и 3 месеца
Bat Veso
Dreaming Friend
Dreaming Friend

На Даката shamana е много тегав fire друид :)
HandOfJustice
Full Member
Full Member

Има 2 варианта за този билд.

Вариант 1> Героя да хваща каст, добри резисти, фхр, Но да прави по-малък дмг
Итеми:
1.weapon - hoto
2 armor - enigma
3. helm - shako /socked 9str/15allrez/
4. gloves - magefist
5. belt - sp web
6. boots- ss 15/15 по възможност
7. shield - spirit 35cast
8. rings - 10cast/20str/+rez + SoJ
9. amu - crafted 2druid/14+cast/+бонуси
10. swap cta 6 + spirit

Инвент: 9xEle life skillers + 1x12fhr, anix, sc-та лайф рез

Skills:
Oak Sage - MAX
Armageddon - MAX
Fissure - MAX
Firestorm - MAX
Volcano -MAX
Raven, Summon spirit wolf, artic blast, cyclone armor, twister, tornado, hurricane - 1
Molten Boulder - MAX

Скиловете не са достатъчни, за това се дига последно Molten Boulder колкото може.

Мерк: акт 2 - инфинити. другото по ваш избор

Тактика: Бокате се, пускате оак sage, вълци, гарвани (цялата зоологическа градина) cyclone armor, armageddon, изчаквате няколко секунди да зареди fissure и почвате. Основна магия Fissure , помощна Armageddon.

Извод: Героя има 99 каст, доста добри резисти, добър лайф, но Малък ДМГ, който лесно се абсорбира от dwarf или доста добри F рез.
HandOfJustice
Full Member
Full Member

Вариант 2: (по-добрия според мен)

Items:
helm- Ravenlore (по възможност макс + facet 5/5f)
armor- Enigma
gloves- Magefist
belt- sp web
boots- ss/ww
weapon- ba 6 sock (socked 6x5/5 f facets)
shield- monarch 4 sock (socked 4x5/5 f facets) - ако е такъв още по-добре
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... 24&bih=677
rings: SoJ + 10cast/20str/+екстри
amu: mara

Скилс, мерк, инвент остават същите с изключение на това, че може да си позволим 10xEle skilllers life.

Извод: слаб фкр фрейм- 46%, без фхр, не добри резисти, Но огромен ДМГ.

Тактика: Трябва доста да играете с героя докато му свикнете. Първоначално ще е трудно - друида е по-слаб, но после се свиква. Fissure нанася доста добър дмг и вашата стратегия е пускате и бягате. Това е по-удачния вариант според мен.
Билдовете са ПвП.

Слабото място е единствено герой с много добри резисти + dwarf. Тогава Fissure ще взема малко и дуела ще е тегав.
Hawk-Team
Newbie
Newbie

Ето едно и от мен.

Огън Елементъл Друид:

Скилове:
20 Firestorm
20 Molten boulder
20 Fissure
20 Volcano
20 Оак
1 Cyclone armor
1 Grizzly
1 Carrion vine
96-то Ниво ще са дигнати сичките

Статус:

Стр: Не се дига
Декст: Може да дигнем , ако го правим с макс блок
Вит: Всичко останало тук
Ен: Не се дига

Предмети:

Оръжие: Hoto \На втора ръка:Кта 6 + спирит
Каска: Ravenlore
Риза: Enigma
Амулет: Mara или някакъв добър раре или крафт амулет
Щит: Спирит или уникален Монарх
Пръстени: Каст/стр/жифот/рез ,содж или булкатос
Колан: Sp web

Инвентар:

10хЕс 40 Живот
9хсч 20/5 Живот/Рез
Анилиос 20/20/10
HandOfJustice
Full Member
Full Member

Hawk-Team не знам дали си играл с този тип герой, но билда ти лично на мен не ми харесва. Без Армагедон? Една от добрите магии, която прави солиден дмг в широк радиус и ако удари боли.. Без нея? И дмг ще е смешен... Казват, че fire druid-а е слаба фаер магьосница. Само вариант 2, който казах може да опровергае това твърдение. Твоето развитие , както и вариант 1 могат да бъдат лесно победени, защото Дмг може да бъде лесно редуциран.
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

HandOfJustice wrote: Вариант 2: (по-добрия според мен)

Items:
helm- Ravenlore (по възможност макс + facet 5/5f)
armor- Enigma
gloves- Magefist
belt- sp web
boots- ss/ww
weapon- ba 6 sock (socked 6x5/5 f facets)
shield- monarch 4 sock (socked 4x5/5 f facets) - ако е такъв още по-добре
Този горе доло бива , малко промени по него и е убиец . Енигма не ти трябва , защо ли еми друид не е кастер .По добре е на фаст рън и Оак задалжително 1 левел . :)
HandOfJustice
Full Member
Full Member

Без енигма друида, както wind друид е движещ се труп. Т.е лесна мишена за всеки вид герой. Frw не виждам как може да се набави. Може да не е кастър героя, но подвижността е задължителна. Вярно е, че няма да се телва много бързо, но това доста затруднява противника. Оак не на 1, а на макс по-добре даже..
Hawk-Team
Newbie
Newbie

Ханд несъм играл с такъв тип друид но мислех , че ще е по добре духа да е дигнат на макс , но имаш право за редукта.
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

HandOfJustice wrote: Без енигма друида, както wind друид е движещ се труп. Т.е лесна мишена за всеки вид герой. Frw не виждам как може да се набави. Може да не е кастър героя, но подвижността е задължителна. Вярно е, че няма да се телва много бързо, но това доста затруднява противника. Оак не на 1, а на макс по-добре даже..
Друид Фире и Винд имат доста голяма разлика .Аз от 6 години опит с друиди ти казвам ,че енигмата няма смисъл оак задалжително 1 левел .Поиграи малко с него пък после ми спори . :)
Hawk-Team
Newbie
Newbie

Мисля че това е отговорът ни на всичките ни въпроси http://diablorealm.net/index.php?act=co ... 381&nav=19 и мисля че задължително трябва да е с енигма http://www.youtube.com/watch?v=WbGECDrMXl0 http://www.youtube.com/watch?v=6rTt1-2icVo
HandOfJustice
Full Member
Full Member

Интересно четиво и клипчета. Има добри неща в тях. Skyline ти откъде знаеш, че и аз нямам дори и по-добър опит от твоя? Знам, че може и без енигма, но знам също, че се телепорт героят е доста по-подвижен и по-непредвидим, което е нужно. иначе не си представям дуел на такъв друид с/у Bower, Bone&Poison necro, trap&hybrid ass, Hammer, всякакъв вид сорс.. хах тогава друида няма дори и да ги види на мапа и ще е вече долу...
Hawk-Team
Newbie
Newbie

Тък те подкрпям Hand прав си. :cool:
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Щом се мислиш за по УМЕН и опитен желаеш ли вързак ?