За или против Чалгата?

Форум, в който можем да поговорим и за нещата от живота.
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Изкажете мнението си моето ще го кажа по-късно ]
MANISTA
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Има си мястото и времето за всеки тип музика. Не можеш да идеш на кръчма, да се напиеш и да слушаш Metallica, или да идеш на дискотека да танцуваш и да ти пуснат Азис, или пък да си пуснеш Kenny G и да шеташ (примерно)... Аз съм ЗА всяка музика, но на точното време и място
Rysichak
Dreaming Friend
Dreaming Friend

става чалгата е ама само за маса я уважавам иначе за диско .. не ме радва
Datee1
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Аз пък без много обеснения ще кажа : ЗА
asd
Ad1dAs40
Jr. Member
Jr. Member

Абсолютно ЗА!
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

По принцип слушам абсолютно всякаква музика,това естествено включва и чалга.Не мога да кажа,че ми е любим стил,но определено,когато искам да разпусна и да се отдам на по-емоционална-диващина това е музиката.
Не разбирам,някои хора от подрастващото поколение смятащи себе си и "фейшан" приятелчетата си за "хаус маняци",които категорично отричат да слушат този тип музика,а знаят текстовете на 80% от тях!
Не разбирам как,някой може да каже не слушам чалга,след като тя се чува навсякъде,нима някой който не слуша чалга би тръгнал по улиците и чуейки тази музика би си затворил ушите?
Наистина има хора,които не биха си пуснали само да слушат чалга,но няма такива,които да не го правят-волно или неволно.
Чалгата в България просто е един от наложилите се стилове,чалга се слуша навсякъде 24/7 и положението едва ли би се променило за в близко бъдеще.

Може и да звучи гадно,но това е България.
NOlimits
Newbie
Newbie

За тва че се слуша 24/7 не съм съгласен,щото аз примерно не съм чувал чалга от 2-3 седмици.... може да съм минал покрай некое заведение ма не съм обръщал внимание и изобщо не знам ква музика е имало. А иначе аз не уважавам чалгата,може би предимно заради хората в БГ който я слушат... разни кифли и кифлиоци и мангали... а другото за което не я уважавам(както и 80% от БГ музика ),е че е плагиатсвтана от другите народности... Но като цяло м харесват някой песни и нямам нищо против кат съм на купонче ако некой пусне чалга,а и все пак повечето момичетата се раздивчват на чалгата .
NOlimits
Newbie
Newbie

За тва че се слуша 24/7 не съм съгласен,щото аз примерно не съм чувал чалга от 2-3 седмици.... може да съм минал покрай некое заведение ма не съм обръщал внимание и изобщо не знам ква музика е имало. А иначе аз не уважавам чалгата,може би предимно заради хората в БГ който я слушат... разни кифли и кифлйоци и мангали... а другото за което не я уважавам(както и 80% от БГ музика ),е че е плагиатсвтана от другите народности... Но като цяло м харесват някой песни и нямам нищо против кат съм на купонче ако некой пусне чалга,а и все пак повечето момичетата се раздивчват на чалгата .
Energy
Dreaming Friend
Dreaming Friend

ЗА !
I am the punishment of GOD.If you had not committed great sins, GOD would not have sent a punishment like me uponyou.
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Без чалга, живота е лесен. Само това ще ви кажа
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

maz0 wrote:Без чалга, живота е лесен. Само това ще ви кажа
А с нея...не е кой знае колко труден
acc00
Newbie
Newbie

За
Chaos
Newbie
Newbie

Против, защото текстовете са малоумни и същевременно изплагиатствани от сръбски, гръцки и други изпълнители. Идеята да друсам бесни кючеци на масата в някое заведение ( чалготека ) не ми допада. Когато искам да лудея идеалната музика за целта е trance / techno , когато тренирам, а и през по-голямата част от деня задължително слушам metal. Просто чалгата не се вписва в представите ми за нормален стил музика и начин на живот. Факт е , че поне 60% от хората, които познавам и слушат чалга са празноглавци.
need4bed
Newbie
Newbie

Ми мене много трудно се намира чалга месен , която да ми хареса , но като всички я слушат няма кво да се прави и тва е истината... Вече съм се примирил с нея ЗА
Energy
Dreaming Friend
Dreaming Friend

За
I am the punishment of GOD.If you had not committed great sins, GOD would not have sent a punishment like me uponyou.
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Деградация, само това ще кажа
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

maz0 wrote:Деградация, само това ще кажа
Факт!

Дори да нямам глас тук-след като слушам чалга, мога да заявя, че без нея обществото ни би било доста по-образово.
Guest

Много мие чудно защо има такава тема ? Секи си има собствен вкус на музика
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

БелияЗаб wrote:Много мие чудно защо има такава тема ? Секи си има собствен вкус на музика
Споделяне на мнение
Никой не забранява на другите да правят нещо.Все пак живеем в демократична държава

С две думи се опитваме да поддържаме Лафчето
Gangs73r
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Против,нашата чалка нестава за слушане,само за гледане,ако му спрете звука
на някоя песен на Анелия,Камелия и другите "певици"(пор*о актриси),е все едно
гледате ново review за списанието(Playboy) на дядо Хю Хефнер.
Чалгата произлиза от поп-фолка(което би трябвало да означава "Народна музика"),
но невиждам нищо народно в това.
Затова гласувах,против! (fubar)

P.S Не слушам чалга от 10 години , и гледам да не влизам в такива среди в който се слуша
чалга , честно да ви кажа много ми е добре така. :angel: