Какъв сървър предпочитате?

Dreaming поддържа две различни версии на играта, всяка от които има собствен форум тук. 1.10 Classic & Oblivion Mod.
Drakan
Newbie
Newbie

Привет и от мен!
Не съм запознат с българските сървъри за Diablo II, а и нямам намерение да ги изучавам, но от опита си в Battle.net ще кажа че интереса се крепи на класическият сървър - не на супер-дупер моднатите самоделки, дето само името на играта не са сменили. Макар и краткият ми престой в сървъра - ето моите предложения:
  • Първо и преди всичко да се обърне внимание на версията на играта - сървъра ви не е актуален! Кой идиот ще тръгне да играе PvP, за да си наяде героят при положение, че именно въведената схема с предмета Token of Absolution :click: от 1.13 я няма?! Тя дава реална възможност героят да премине от PvM на PvP, където вече точките се разпределят след завършване на облеченият герой, а в Battle.net като играя, ви гарантирам ми се налага не един, а по 5 - 6 пъти да ги рестартирам, защото винаги се появява нещо ново на хоризонта, което ми позволява да си смъкна показателите в полза на кръвта. Да не говорим, че дропа е по-висок при 1.13, доста фиксове има и играта е далеч по-стабилна, да не говорим, че липсват много нови предмети...коментара в отговор на "Защо 1.13?" ми се струва излишен!

• Второ - като искате моднат сървър - ами пуснете един класически (stable) и един нов, тестов сървър (beta) с ограничен капацитет за броя на играчите (за да не ви товари), където да си тествате модовете, но не изисквайте от хората да ви се радват на самоделките!

Факт е, че с 1.13 няма чак толкова да ви стане розово положението откъм руни. Някой беше писал, че ако е на 1.13 ще си изкара високи руни за 2 часа. За 2 часа ще си изкара - на баба ми фърчилото! До преди няколко дни играх с D2NT бот в сървъра на Европа, ползващ напълно екипиран Hammerdin (Паладин, развит на чукове) на 90 левъл с напълно екипиран помощник и първата висока руна ми падна едва след 12 - 14 часа блъскане нон-стоп по рънове и то по всички известни босове с висок шанс за руни. От тази гледна точка съм съгласен, че това, което може да се предложи като уникално за аудиторията е малко по-високи шансове за дропа, останалото няма нужда да се пипа - от Blizzard са си свършили добре работата. За тези, които смятат, че на 1.13 няма възможност да се подкара качествен бот - аз мисля, че D2NT работи перфектно и трябва да се запознаят с програмата и сорс кода - :click:!
  • Трето - оптимизирайте борсата за предмети, както е официалната d2jsp :click:! Направете го като отделен раздел, който да е ясно откроим и вкарайте възможностите, които предлагат в оригиналният форум - примерно Bump функция, модератори в игрите при размяна на предмети (рефери), както и други неща, които са стандарт за обществото към оригиналните сървъри. Това е нещото, което ме стимулира да влизам всеки нов сезон в Battle.net! Знаеш, че дори и да ти реснат сървъра, има нещо, което реално ти съхранява труда и това е форумното злато (forum gold). Ако си играл добре и си търгувал предмети, ще имаш с какво после да се подсигуриш, че каквото и да стане с героите ти винаги имаш злато да се облечеш по всяко време.
Извод:
Може да се искат още много неща, но тези са нещата, които реално ще ви дадат някаква основа за обществото ви от играчи. Виждате колко хора искат дадена промяна и въпреки това администратора пише "така ще влезем в конкурентна среда". Г-не, вие откакто сте стартирали този сървър - вие вече сте в конкурентна среда! И с пач и без пач - това не променя пазарните настроения и философия. Аз като потребител не ме интересува какво имат и какво нямат конкурентите ви, а какво предлагате вие като екип! Решенията ви за сървър се определят спрямо търсенето на потребителя. За да имате нови играчи, а и да запазите сегашните трябва да се вслушвате в желанията им, а това което зависи от вас е да го изпипате технически, така че тяхното желание да придобие стабилен вид!

Поздрави,
Drakan
RootsRagga
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Един обосновен пост да вида относно 1.13 :rolleyes:
You are now marked as being away.
You away (Rabotata prechi na pieneto, a pieneto na rabotata He.)
intelecta
Full Member
Full Member

Drakan wrote: Привет и от мен!
Не съм запознат с българските сървъри за Diablo II, а и нямам намерение да ги изучавам, но от опита си в Battle.net ще кажа че интереса се крепи на класическият сървър - не на супер-дупер моднатите самоделки, дето само името на играта не са сменили. Макар и краткият ми престой в сървъра - ето моите предложения:
  • Първо и преди всичко да се обърне внимание на версията на играта - сървъра ви не е актуален! Кой идиот ще тръгне да играе PvP, за да си наяде героят при положение, че именно въведената схема с предмета Token of Absolution :click: от 1.13 я няма?! Тя дава реална възможност героят да премине от PvM на PvP, където вече точките се разпределят след завършване на облеченият герой, а в Battle.net като играя, ви гарантирам ми се налага не един, а по 5 - 6 пъти да ги рестартирам, защото винаги се появява нещо ново на хоризонта, което ми позволява да си смъкна показателите в полза на кръвта. Да не говорим, че дропа е по-висок при 1.13, доста фиксове има и играта е далеч по-стабилна, да не говорим, че липсват много нови предмети...коментара в отговор на "Защо 1.13?" ми се струва излишен!

• Второ - като искате моднат сървър - ами пуснете един класически (stable) и един нов, тестов сървър (beta) с ограничен капацитет за броя на играчите (за да не ви товари), където да си тествате модовете, но не изисквайте от хората да ви се радват на самоделките!

Факт е, че с 1.13 няма чак толкова да ви стане розово положението откъм руни. Някой беше писал, че ако е на 1.13 ще си изкара високи руни за 2 часа. За 2 часа ще си изкара - на баба ми фърчилото! До преди няколко дни играх с D2NT бот в сървъра на Европа, ползващ напълно екипиран Hammerdin (Паладин, развит на чукове) на 90 левъл с напълно екипиран помощник и първата висока руна ми падна едва след 12 - 14 часа блъскане нон-стоп по рънове и то по всички известни босове с висок шанс за руни. От тази гледна точка съм съгласен, че това, което може да се предложи като уникално за аудиторията е малко по-високи шансове за дропа, останалото няма нужда да се пипа - от Blizzard са си свършили добре работата. За тези, които смятат, че на 1.13 няма възможност да се подкара качествен бот - аз мисля, че D2NT работи перфектно и трябва да се запознаят с програмата и сорс кода - :click: !
  • Трето - оптимизирайте борсата за предмети, както е официалната d2jsp :click: ! Направете го като отделен раздел, който да е ясно откроим и вкарайте възможностите, които предлагат в оригиналният форум - примерно Bump функция, модератори в игрите при размяна на предмети (рефери), както и други неща, които са стандарт за обществото към оригиналните сървъри. Това е нещото, което ме стимулира да влизам всеки нов сезон в Battle.net! Знаеш, че дори и да ти реснат сървъра, има нещо, което реално ти съхранява труда и това е форумното злато (forum gold). Ако си играл добре и си търгувал предмети, ще имаш с какво после да се подсигуриш, че каквото и да стане с героите ти винаги имаш злато да се облечеш по всяко време.
Извод:
Може да се искат още много неща, но тези са нещата, които реално ще ви дадат някаква основа за обществото ви от играчи. Виждате колко хора искат дадена промяна и въпреки това администратора пише "така ще влезем в конкурентна среда". Г-не, вие откакто сте стартирали този сървър - вие вече сте в конкурентна среда! И с пач и без пач - това не променя пазарните настроения и философия. Аз като потребител не ме интересува какво имат и какво нямат конкурентите ви, а какво предлагате вие като екип! Решенията ви за сървър се определят спрямо търсенето на потребителя. За да имате нови играчи, а и да запазите сегашните трябва да се вслушвате в желанията им, а това което зависи от вас е да го изпипате технически, така че тяхното желание да придобие стабилен вид!

Поздрави,
Drakan

евала за труда ,ама безполезен.
няма кой да те чуй най-малкото някой администратор \(
hristian_97
Full Member
Full Member

Drakan wrote: Привет и от мен!

Факт е, че с 1.13 няма чак толкова да ви стане розово положението откъм руни. Някой беше писал, че ако е на 1.13 ще си изкара високи руни за 2 часа. За 2 часа ще си изкара - на баба ми фърчилото! До преди няколко дни играх с D2NT бот в сървъра на Европа, ползващ напълно екипиран Hammerdin (Паладин, развит на чукове) на 90 левъл с напълно екипиран помощник и първата висока руна ми падна едва след 12 - 14 часа блъскане нон-стоп по рънове и то по всички известни босове с висок шанс за руни. От тази гледна точка съм съгласен, че това, което може да се предложи като уникално за аудиторията е малко по-високи шансове за дропа, останалото няма нужда да се пипа - от Blizzard са си свършили добре работата. За тези, които смятат, че на 1.13 няма възможност да се подкара качествен бот - аз мисля, че D2NT работи перфектно и трябва да се запознаят с програмата и сорс кода - :click:!
  • Трето - оптимизирайте борсата за предмети, както е официалната d2jsp :click:! Направете го като отделен раздел, който да е ясно откроим и вкарайте възможностите, които предлагат в оригиналният форум - примерно Bump функция, модератори в игрите при размяна на предмети (рефери), както и други неща, които са стандарт за обществото към оригиналните сървъри. Това е нещото, което ме стимулира да влизам всеки нов сезон в Battle.net! Знаеш, че дори и да ти реснат сървъра, има нещо, което реално ти съхранява труда и това е форумното злато (forum gold). Ако си играл добре и си търгувал предмети, ще имаш с какво после да се подсигуриш, че каквото и да стане с героите ти винаги имаш злато да се облечеш по всяко време.
Извод:

Поздрави,
Drakan
+1 :)
FeHoMeH;[
Full Member
Full Member

И пак повтарям 90% +1 10%1.13 :nenormalniste: :nenormalniste:
hristian_97
Full Member
Full Member

А ти си 99% кретен и 1% процент глупак (или обратното).Прекалено си смотан и немога да преценя :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste: :nenormalniste:
eyeofheart
Full Member
Full Member

hristian_97 wrote: +1 :)
ти си някъкъв страшен човек(да не използвам убиди) явно си 97 2-3 навсякъде 1 и също пишете писни ми да ти чета тъпите коментари!
Smoke Weed
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

eyeofheart wrote: ти си някъкъв страшен човек(да не използвам убиди) явно си 97 2-3 навсякъде 1 и също пишете писни ми да ти чета тъпите коментари!
Човек ,който не е играл достатъчно д2 и не знае какво е" тръпка " и затова се натиска за 1.13 .:)
eyeofheart
Full Member
Full Member

SkylineGTR wrote: Човек ,който не е играл достатъчно д2 и не знае какво е" тръпка " и затова се натиска за 1.13 .:)
така е :)
Smoke Weed
Drakan
Newbie
Newbie

SkylineGTR wrote: Човек ,който не е играл достатъчно д2 и не знае какво е" тръпка " и затова се натиска за 1.13 .:)
Вместо безплодно да обиждаш хората в дискусията, дай конкретни примери по темата защо версия от преди 8 години ще е по-стабилна и по-добра от настоящата? Много ми е интересно какво ще посочиш като фактори.
TheExorcist™
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Drakan wrote: Вместо безплодно да обиждаш хората в дискусията, дай конкретни примери по темата защо версия от преди 8 години ще е по-стабилна и по-добра от настоящата? Много ми е интересно какво ще посочиш като фактори.
По тая логика колкото е по-ново,толкова е по-добро??

Че играй си WOW тогава. Какво се занимаваш със стара игра (без значение версията в случая)
....
alex93
Full Member
Full Member

^^
Мили боже..аз да имам твойта логика..
ПП:Drakan, високи (Ohm-Jah) руни на 1.13 мога да изкарам за 2 часа/дневно ..за период от 1 седмица да кажем..
За 1 ден съм правил енигма на 1.13
Без ботове имам предвид.
Drakan
Newbie
Newbie

TheExorcist™ wrote: По тая логика колкото е по-ново,толкова е по-добро??

Че играй си WOW тогава. Какво се занимаваш със стара игра (без значение версията в случая)
Вадиш неща от контектса, а не ми следиш мисълта! Не! Питам защото знам и съм следил всеки логфайл като е излизала версия на Diablo II до последната и знам промените! И не мерси, не си падам по ефекти, то даже примера ти не е на място - WoW са със остарял graphic engine. Пачовете след 1.10 предлагат решения, които са важни за геймплея и това е факт. Изчетох темата с предложенията и досега не чух поне едно свястно обяснение от хората против тази реформа защо аджеба ви притеснява толкова един евентуален ъпдейт? Може ли малко по-конкретно да отговорите или единственото, което може да предложите е безплоден сарказъм?

П.С:alex93, за една седмица по 2 часа е възможно, но за първите 2 часа - не. Извини ме, ако не съм те разбрал правилно. Просто до скоро играх и знам каква мъка е да ти падне нещо, чакал съм 3 дни докато падне един Jah.
alex93
Full Member
Full Member

Ахам..сега вече се разбрахме \)
Иначе на 1.13 съм много доволен от Cows/Пътят към Ball+самият него ..както и Travincal г/д :)
Първият герой за мен е Blizzard Sorc.Малко andy+mefo да заприлича.После крави да я постегна от към руни и от там нататък другото.
Накрая завършвам с Best Summong Nec - Рекорда на Cow run-a mi e 2:50 min/run :D
ПП:за кво ви са тия ботове..новият патч е направен перфектно..просто няма смисъл
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Drakan wrote: Вместо безплодно да обиждаш хората в дискусията, дай конкретни примери по темата защо версия от преди 8 години ще е по-стабилна и по-добра от настоящата? Много ми е интересно какво ще посочиш като фактори.
Кое е стабилното на 1.13 ? Я погледно дроп рейтинга ,това за тебе е стабилно ли е?
alex93
Full Member
Full Member

SkylineGTR wrote: Кое е стабилното на 1.13 ? Я погледно дроп рейтинга ,това за тебе е стабилно ли е?
Точно Rune Drop-a и Token-a правят 1.13 най - готиният патч.
Направен е така за да можеш да изкараш руните си собственоръчно, а не чрез X бота.
Смятам, че е много по - добре сам да рънкаш на 1.13, отколкото с ботове на 1.10.
Просто е по - интересно.
Също така е много готино като си правим Ball Runs ..2ма бият другите си Spam-ят на воля.Мен точно това ме кефи в играта ..чата.Стоял съм в игра 1час и 30 минути пред "сандъка" и съм лафил с един пич..нямам предвид по играта, а за всичко каквото ви хрумне.
Пък и като няма толкова Connect-нати ще се намали лага и You Position in Line is:XX ще изчезне..
Лека вечер от мен момчета \)
SkylineGTR
Dreaming Friend
Dreaming Friend

alex93 wrote: Точно Rune Drop-a и Token-a правят 1.13 най - готиният патч.
Направен е така за да можеш да изкараш руните си собственоръчно, а не чрез X бота.
Смятам, че е много по - добре сам да рънкаш на 1.13, отколкото с ботове на 1.10.
Просто е по - интересно.
Също така е много готино като си правим Ball Runs ..2ма бият другите си Spam-ят на воля.Мен точно това ме кефи в играта ..чата.Стоял съм в игра 1час и 30 минути пред "сандъка" и съм лафил с един пич..нямам предвид по играта, а за всичко каквото ви хрумне.
Пък и като няма толкова Connect-нати ще се намали лага и You Position in Line is:XX ще изчезне..
Лека вечер от мен момчета \)
...............
kIberGoD
Newbie
Newbie

Според мен ако е направено по-лесно да се вадят руни и предмети собственоръчно без нужда от ботове ще е доста по-добре , също така торч не е кой знае какво но е по-добре , в сегашната версия " Классика" рядко в Баал рун да срешнеш човек с когото да си по спамите...
На доста хора им липсва старото време когато хората играеха а не ботове.
Аз лично ползвам бот нищо лошо не искам да кажа за тях но смятам че ще има много по-голяма тръпка да си извадиш ти нещо и да можеш да се похвалиш АЗ искарах еди какво си... Аз дигнах този герой до 97 98 99 ниво...
Като цяло 1.13 ми звучи доста по-добре от 1.10 :)
Всичко лесно е безинтересно и умразва бързо.
Justice
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Force, подкрепям те напълно. Аз лично съм харесвал и живял с диабло-то.... Говориме пач 1.10к. Всичко друго не ме радва.... 1.11, 101.13, какъвто ще да е.
Нищо не може да замени доверието и уважението,а алчността е пагубна.
TheExorcist™
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Justice wrote: Force, подкрепям те напълно. Аз лично съм харесвал и живял с диабло-то.... Говориме пач 1.10к. Всичко друго не ме радва.... 1.11, 101.13, какъвто ще да е.
Димчоу....защо говориш в поста си в минало време :laugh:

Иначе по темата за да не е спам. Безплатен ! :weight:
....