Помощ! Как да разпъна екрана на Диабло с 1920х1080

Dreaming поддържа две различни версии на играта, всяка от които има собствен форум тук. 1.10 Classic & Oblivion Mod.
BOMBshell_
Newbie
Newbie

Използвам Windows 7 1920х1080 резолюция и не мога да стартирам играта в цял екран, при стартиране ми прекъсва на първия screen и ми пише Diablo II stop working.. обаче се порових и при shortcuta на играта добавям "-w" и играта тръгва без проблеми, но на адски малък екран, някои има ли идея как да го разширя?
DarkKiss
Administrator
Administrator

Тъкмо с колега администратор вчера обсъждахме точно това. Не съм тествал, но според него и неговите опити d2 на windows 7 не работи в режим на Full screen..
BOMBshell_
Newbie
Newbie

И аз така мисля... :( Много е кофти на толкова малък екран да се играе, може да си намалиш централната резолюция но пак си остава гадно :(
DarkKiss
Administrator
Administrator

Разбирам те. Сега тествах и при мен с 8.1, ситуацията е идентична. В Window mode няма проблем, но на Full screen няма пускане.. Няма да стане явно.
Dranplqs
Jr. Member
Jr. Member

Не знам откъде го измислихте, но от години не ползвам XP и никога не съм имал проблем с Full screen нито на 7 нито на 8.1. Дори сега на win 10 може на full screen, но там е вече малко занимавка за 3д ускорение full screen. (може да зависи от видеото и със по старо да е ок). При мен само на 2d тръгна, преди да фиксна проблема.
pcyko
Newbie
Newbie

Решението е много просто . Отиваш в папката на D2 и даваш десен буто на мишката Diablo II.exe, properties , compatibility , избираш да стартира под Windows xp sp-3 и си готов . Само че след като направиш това отиди на файла за тест на видоео картата ( D2VidTst ) и го стартирай . При мен работи идеално !
Петър Панайотов