Въпрос относно Br Bot(pick)

Dreaming поддържа две различни версии на играта, всяка от които има собствен форум тук. 1.10 Classic & Oblivion Mod.
Kmet_Revenger
Newbie
Newbie

Искам да попитам, защо Баал ботовете в Open Game използват pickit. Лично аз не приемам за обеснение, че използват snaight_XP или там каквото е. Дига автоматично предмети. Итема като пада от Баал примерно нямате никакво време за реакция дига си го като чист pickit. В самото br сеедно е с 1-2 секунди delay, аз докато се киора с ALT в мелето от итемс той скача 2 пъти и си го дига автоматично. Тоест не виждам разлика между pickit и това. Въпроса ми е защо те могат да имат а аз не. Обяснение от сорта те бият имат право да взимат итеми не приемам. Мисля, че когато е Оpen game и е забранен pickit, те нямат право да дигат !
Ако имат искам и аз правото да ползвам pick без санкции.
Darkman
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Според мен използвай и ти когато си в игра създадена от теб или и ти си настрой бот,който да дига каквото ти искаш.
До колкото си спомням ботове в отворени игри са забранени,може и да съм пропуснал и да не е така.
Но ако е така не се сърди на шанса на другите.
Щом играеш редовно бъди сигурен,че ще ти се паднат много хубави работи.
Недей да се отказваш.Със или без пиккит късмета си е късмет.
Kmet_Revenger
Newbie
Newbie

Darkman wrote: Според мен използвай и ти когато си в игра създадена от теб или и ти си настрой бот,който да дига каквото ти искаш.
До колкото си спомням ботове в отворени игри са забранени,може и да съм пропуснал и да не е така.
Но ако е така не се сърди на шанса на другите.
Щом играеш редовно бъди сигурен,че ще ти се паднат много хубави работи.
Недей да се отказваш.Със или без пиккит късмета си е късмет.
Не са забранени за бр бот и др бот. Но предполагам, че дигането на итеми от тях автоматично е забранено. Не ми пречи да ренаме пикита и да си го напиша snight_Xp и да му сложа delay=3. Същата история само, че аз ще изям бан, а те не. Единия мазо ми каза, че имали право на такова.
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Ползвай, няма лошо. Но лошо ще има като те фана с него. Първо, че хака ти няма да работи с друго име. Втори съмявам се да знаеш как да си нагласиш забавянето \-)
Vlad
Newbie
Newbie

Значи не стига че някой е направил паладин специално за баал бот,пуснал го е 24/7 и си тормози машината,не стига че покрай него вдигаш левел по най-лесният начин,ами са и да спре да вдига предмети???Нещо не ти хващам логиката,или е просто завист?Като искаш предмети пускай пиндел бот.
BnC4aDeL
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Мене само 1 не ми стана ясно, тъй като всеки казва различно.
Въпроса ми е( да го кажете всички да разберат и да заключите темата)
Ботовете могат да ползват Пикит - ДА - ?
Ботовете трябва да са във затворени игри, изкл. прави БР,Диабло,Cow ботове тъй като те бият за левел на другите - ДА - ?
Ботовете могат да ползват Пикит - ДА//НЕ ? ... защото кеца ползва няма проблем, но бр бота и др бота и cow бота ??
Е това каже може ли бр бот във опен гаме да има пикит и ако не може как да го махнат играчите.... :)
Ае със здраве...
Vlad
Newbie
Newbie

BnC4aDeL wrote: Мене само 1 не ми стана ясно, тъй като всеки казва различно.
Въпроса ми е( да го кажете всички да разберат и да заключите темата)
Ботовете могат да ползват Пикит - ДА - ?
Ботовете трябва да са във затворени игри, изкл. прави БР,Диабло,Cow ботове тъй като те бият за левел на другите - ДА - ?
Ботовете могат да ползват Пикит - ДА//НЕ ? ... защото кеца ползва няма проблем, но бр бота и др бота и cow бота ??
Е това каже може ли бр бот във опен гаме да има пикит и ако не може как да го махнат играчите.... :)
Ае със здраве...
Нали се сещаш,че ако се забрани пикитa на баал бота няма да видиш отворена игра баал рън...
BnC4aDeL
Dreaming Friend
Dreaming Friend

именно, като не можеме да пуснеме пикит на ботовете ще си бият във клозет гамета и няма да има бал рънове опен, да и вида тогава като ми реват за пикита на паладин, направил съм го "snagdelay = 10" да се бави да не им пипа нещата .. ма те пак ревът...
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Вижте, сега ще ви обясна разликата м/у pickit & snagit (2рото се ползва от d2jsp):

"pickit" работи на принципа на: праща пакети към сървъра постоянно за да провери дали някои предмет от листата е паднал, и ако е паднал моментално да го вигне. За това и е забранен да се ползва.

"snagit" работи като самия бот, гледа за паднали предмети на земята през определен период от време, примерно след като изчисти убитата вълна на baalrun или като убие дадено меле. Т.е. ако падне нещо, то бота няма директно да го дигне, както "pickit" прави примерно.

Ето това е разликата.
Kmet_Revenger
Newbie
Newbie

maz0 wrote: Вижте, сега ще ви обясна разликата м/у pickit & snagit (2рото се ползва от d2jsp):

"pickit" работи на принципа на: праща пакети към сървъра постоянно за да провери дали някои предмет от листата е паднал, и ако е паднал моментално да го вигне. За това и е забранен да се ползва.

"snagit" работи като самия бот, гледа за паднали предмети на земята през определен период от време, примерно след като изчисти убитата вълна на baalrun или като убие дадено меле. Т.е. ако падне нещо, то бота няма директно да го дигне, както "pickit" прави примерно.

Ето това е разликата.
Ами какво ще стане, ако проверя точно когато падне бер-а. За колко време ще го дигне ? Мога и аз да си пусна snagit да си го ползвам тогава ?
Значи е разрешено да се ползва от играчите snagit? Това, че проверява на определено време(първо може да се намали и да проверява на 2-3 секунди) Второ това си е чистия Delay на пикита(Пускам 3-4 секунди delay на pickit и вече пикита проверява на определено време какво е паднало). А иначе мога да преименувам и файла и да го пуска под друго име разбира се няма да е със Rename ... Да и спокойно знам как да направя delay=3 sec.

Нямам нищо против да няма Open br от Бот. Никои не ви насилва си товарите машината ! Никъде не е казано, че Br бота е задължителен. Както ги пуснете на closed така и ще се появат Open бр игри !

Ta очаквам да чуя дали мога си ползвам pickit опп snagit, като съм в Open game и ако не мога тогава да се забрани на Br ботовете !
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Обясиних как стоят нещата, правилата са такива, каквито ние ги направим. Като не ти харесват винаги можеш да спреш да играеш в сървъра. Пикита е забранен и то с причина. Аз лично не виждам какво може да се каже повече по темата, заключвам.