Относно правото на две едновременни връзки към сървъра!

Dreaming поддържа две различни версии на играта, всяка от които има собствен форум тук. 1.10 Classic & Oblivion Mod.
BnC4aDeL
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Стига сте ревали, оелел малеле 2 лоадера, олелел чичолее 1 диабло пускам и тем подобни.
Най-честия е проблем за тези връзки е, че при крашване на бот, самото екзе остава отворено в регистрите и се води като конекция, за това отваряйте Task Managera ( CTRL+ALT+DEL ) и триите
Диабло 2.екзе. Та по темата.
На едно реално ип (не намесвам статично и динамично ИП, не ги бъркайте !, по надолу ще обесня и за тях.)
се падат по 2 едновременни връзки към играта, форума не го бройте. Чат пат отваря и трета "вратичка", тъй като самата програма, която подържа реалмите има такъв бъг, че при лимит от 2 - пуска 3, при лимит от 3 - 4, но не винаги. ( Самото GS се наглася на 3 максимални връзки, но отваря 2, чат пат - 3 )
Малка тънкост > Ако отворите 2 Лоадера от едно и също екзе, 3-ти не отваряте нали ?! Но ако пробвате да отворите 3-ти лоадер от други екзе на играта, ще го отворите ( Всичко е тясно свързано с Windows Firewalla и Addons на Сървъра, поне това е мойта теория. )
И като сте с едно ип е нормално да ви пусне 2 пъти, като имате 2 компютъра - общия брой са 2 и за 2-та компютъра. При рутера е същата ситуация ( има и изключения ), при него всички "под" рутера имат прато общо на 2, ако ще да са 20 компютъра. Вратичките за този лимит са:
Или чрез Прокси сървър да си пускате Диабло-тата, с различни Ип-та от Никарагуа, Боцвана и етк.
(За пояснение при тази схема > трябва да ви добавят ип-то към филтъра за извън България)
Под рутера да ви пусне достачика на всичките пс-та реална ип-та, така всяко пс ще е с независими Реални ип-та.
Съвърният администартор да ви увеличи лимита.
И още може да има, не се сещам, ако се сетя ще ги допиша....
Относно Статично и Динамично ип(то няма нищо общо с едновременните връзки към сърв.):
Статично - когато си нагласяте настройките в MyNet.Places, ги вкарвате ръчно - Ip, Client, DNS, Server и прочие.
Динамично - когато цъкнете бутончето " Auto...." - в този случай, доставчика заедно с пакетите на интернет протока ТСП/ИП ви праща и настройките за този протокол.
А пак таз джажа ТСП/ИП е протокола за Интернет, с който работят всички Windowsi, за другите операционни системи си имат други имена и други начини за боравене.
Та общо зето е това, стига сте ревали с тия ЛОАДЕРЧЕТА.

Малко прясно допълнение от "Анонимноста Гарантирана" :
Командата "!killme" - без кавичките разбира се.
На всеки се случва спира си ботовете, ресва пс-то, няма отворени д2 екзета, обаче има 1 връзка само към сървъра не 2, е в такъв случай влизате с Акаунт и пишете тази команда, която автоматично "киллва" всички други акаунти, които все още се водят онлайн в сървъра от вашето ип и вече може да пуснете 2-ри Лоадер. Това се пише само в чат канал или на Wisp - /w *Dreaming !killme, това са двете места, които бота може да разчете като команда.

ЕДИТ: Темате може да мине и като дискусия > така че ако има въпроси ще се отговаря....
FPupesh
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Браво, добра тема, направих я важна.
zashto
techyyy
Newbie
Newbie

Прочетох темата , но имам само 2 връзки към сървара имам приятел който има 3 връзки .. Как мога и аз да пусна 3 :(
kuhataleika
Full Member
Full Member

Мисля че това ти зависи от нета аз мога да пускам до 4-5 толкова съм пробвал само, а имам комшия който пуска 3 макс а той е на друг нет друга причина не виждам :secret:
red1eye
Jr. Member
Jr. Member

kuhataleika wrote: Мисля че това ти зависи от нета аз мога да пускам до 4-5 толкова съм пробвал само, а имам комшия който пуска 3 макс а той е на друг нет друга причина не виждам :secret:
А ти на какъв нет си че пускаш 4-5 :? И с какво ИП си динамично ли :D кажи и ние да пускаме по толкова :rolleyes:
miroiemo
Newbie
Newbie

Здравете, аз съм с кубунту (Linux\Unix) и имам инсталирана виртуална машина с ХР от която зареждам до 12 лоудара от едно .ехе, след което зареждам още 3 от отделни WINE-та. Като през това време на другото РС (по същаща система) има поне 4-5 лоудара които се логват без проблем. Интернета на двете РС-та минава през рутер (с динамично ИП).
Всичко това го казвам не за да се хваля, а за да се сетят Админите как да подобрят сървара, евентуално. :) Тъй като смятам че не съм единствения.
На мен лично не ми трябват повече от 2-3 лоудара, за да си прехвърля итемс, или да пусна оферта и да си играя през това време. А относно виртуалната машина, инсталирах я, защото не успях да подкарам джиеспи-то под луних (не може да намери Диаблото като процес и т.н.). :)

П.П. Иначе е готино да събереш 10 аних-а от един евент :) . Не казвам дали е правилно или не, просто смятам да се възползвам докато може.