Относно политиката на сървъра

Dreaming поддържа две различни версии на играта, всяка от които има собствен форум тук. 1.10 Classic & Oblivion Mod.
lmr
Newbie
Newbie

Здравейте , искам да разчопля тематта за политиката на сървъра поради простата причина че все повече и повече хора почват да "страдат" от тази политика и се надявам админската колегия да вземе участие и да драснат по някой ред :) . Става дума за кражбите които вървят ръка за ръка с всеки един сървър било то диабло сървър или някакъв друг . Въпросът е там че тези които отговарят за сървъра в случая админите стоят меко казано безучастно спрямо възтановяването на предметите. Едва ли някой ще каже че някой крадец не е бил наказан или някой потребител осмелил се да псува не е бил баннат , не в това отношение си вършите перфектно работата , но направете нещо и по въпроса с връщането на предметите. Хора отделили месеци други години биват ограбвани по една или друга причина за което те са си виновни до някаква степен , но това не значи че те трябва да забравят за този сървър ? :S Хайде направете нещо по върпоса да запазите тези играчи , защото е наистина кофти :( . Аз лично съм говорел с админи и те са били така любезни да ми обеснят че "разбиването" на една или друга парола отнема голям диапазон от време но не бива да се чака 1 крадец да тръгне да се извинява , просто няма как да стане хайде да не казвам 100 % но 80-90 % от крадците няма да имат смелост да се извинят ... :( Моля ви направете нещо по въпроса !
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Самото разрешаване на кражба отнема доста време, зависимост колко изпечени са крадците, а пък намирането и възвръщането на предмети още повече, да не кажа че на моменти е невъзможно. За това и не го правим, отделно пък и каква поука ще си е взел играча, като го обере някой и той знае, че няма смисъл да се пази, защото админите ще накажат, тоя който го е обрал и ще му върнат предметите?
lmr
Newbie
Newbie

Поне можете да осигурите някаква връзка между крадец и жертва ... било то скайп или е-майл да се разберат и да има "happy end" дори и в реалния живот при залавяне на някой крадец се връща откраднатата стока ако се намери ... а при вас при положение че знаете кой е крадеца остава само да извадите едни итеми от акаунтите. Признавам си че нямам никаква представа от админство , права , наказания и функциониране на диабло сървъри , но не може да е толкова сложно , направете нещо :( а и какво ще научи играч който напълно на случаен принцип са му "нацелили" паролата ? ако потребителя на пример се казва иван акаунта му е иван_готиния16 и му имаш скайпа пре спокойно можеш да опитваш пароли от рода на иван123 егн-то му първите цифри и шанса да уцелиш паролата е 1 към 10 ... просто направете нещо за да запазите сериозните си играчи които малко или много движат този сървър ... :( има наказания за дръзналите да прекрачат правилата измислете компенсации за ощетените {}
Ивайло Георгиев
Dreaming Friend
Dreaming Friend

За съжаление, за разлика от реалния живот, тук няма начин да установим, кой е реалния притежател на предметите в акаунта.
dr0m
Hero Member
Hero Member

Абе има някои случаи в които може...Примерно именуван предмет, но наистина е невъзможно да се върнат предметите, ако например са продадени на Акара, което все по-често взе да става.
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

И все пак това не доказва, че може да ги е разменил за нещо друго.
dr0m
Hero Member
Hero Member

А защо не пробвате нещо като обезщетяване с руни?
lmr
Newbie
Newbie

Да и това е вариант някакво обезщетение ... а другото което ми идва на ум на мен е като заключвате акаунтите на този потребител , вместо да стоят неизползвани тези предмети не можете ли да ги дадете на потърпевшия ? ( макар че и с това може да се злоупотреби ) така и така слагате perm lock докато "крадецът" не ви потърси не можете ли да вземете предметите от акаунтите като наказание и след това perm lock + ban ?
dr0m
Hero Member
Hero Member

Всъщност това е идея, не знам защо обаче в никой от бг сървърите не е прието, а е доста интересно... Така и така итемите ще прашасват, поне да се направи така, че да са полезни за някой : ).
lmr
Newbie
Newbie

В този случай според мен може да се злоупотреби шот аз ще ти дам паролата си ти ще ми вземеш предметите после ще се оплача че си ми ги взел и те няма да знаят кой е мой кой е твой и ще ги дадат всичките на мен ... това е проблема ... :D но трябва да се измисли нещо :(
dr0m
Hero Member
Hero Member

Ами нали точно в това е идеята, да ти върнат предметите и да ти дадат предметите от самия акаунт \ ).
lmr
Newbie
Newbie

говоря че ще дадат всички итеми от акаунтите което значи че ще ми дадат и неговите и моите ... това е кофтито ... :Р
drek
Full Member
Full Member

Много по лесно би било да слагате по трудни пароли , както и да недопускате хора през "теамвилер" , тъй като чрез него стават най-много кражби.По този начин ще се лишите от много ядове и няма да има нужда от такива обещетения.
lmr
Newbie
Newbie

няма защитени хора от кражба ... както тука виртуално пред компютъра така и в истинския живот. Всяка една парола може да бъде разбита по един или друг начин не е това въпроса въпроса е че админите които се грижат за сървъра трябва да направят нещо. Начин винаги има. За желание вече незнам :)
dr0m
Hero Member
Hero Member

@drek, смятай за каква наглост и каква жажда за кражба става въпрос, щом знам един който цели два месеца ми се прави на приятел и накрая ми поиска паролата, дадох му я естествено и познай какво стана : ). С това си изречение искам да кажа, че то ако крадеца е решил да открадне, може да протака процеса доста време \ ). Колкото и трудна парола да сложите, вие като я давате наляво и надясно...
vankopie
Jr. Member
Jr. Member

и за какво ти е поискал паролата ако нее тайна? кво общо има паролата с вашето приятелство (fubar) кат си див та му я даваш така става :* малко са хакерите каде шти разбият паролата ползвай много букви цифри и тнт и няма как а и никои нема да сезанимава тава ти нее банковата сметка все пак :D
dr0m
Hero Member
Hero Member

Ядосвам се като ви кажа нещо конкретно, право, точно и вие не ме разберете... Искам да кажа, че и аз съм се опарвал, че не е проблем крадеца да изчака докато завърже приятелство с жертвата и накрая БАМммм!
se9se9
Full Member
Full Member

Проблема може да се реши със 1 тема във която всеки да регистрира никът си ( ип ) емайлат си който пожеелае , и итемите си като традене някой edit темата и го делва или като купи някакъв edit и го добавя \] Админите проверяват ( само по 1-2 пъти на година ) ДАли итемите наистина ги има опрделения човек ( ако трябва аз ще се захвана с това ) Вярно много време е и е досадно но все пак по този начин може да има обещетение \] А не както вие казвате кажи ,че си обран и получи обещетение ( 1 вид ) .. Ще има прекалено много злоупотреби \]

ПП : Това ще помогне на съврвъра убеден съм
TheExorcist™
Dreaming Friend
Dreaming Friend

se9se9 wrote: Проблема може да се реши със 1 тема във която всеки да регистрира никът си ( ип ) емайлат си който пожеелае , и итемите си като традене някой edit темата и го делва или като купи някакъв edit и го добавя \] Админите проверяват ( само по 1-2 пъти на година ) ДАли итемите наистина ги има опрделения човек ( ако трябва аз ще се захвана с това ) Вярно много време е и е досадно но все пак по този начин може да има обещетение \] А не както вие казвате кажи ,че си обран и получи обещетение ( 1 вид ) .. Ще има прекалено много злоупотреби \]

ПП : Това ще помогне на съврвъра убеден съм
:nenormalniste:
....