Мнения, предложения, критики

Всичко относно най-новата разработка на екипът ни.
Phoenix
Newbie
Newbie

К'во ти пука - тя си го има вече на скил :secret:
TheExorcist™
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Не знаех, че го има като скил. Но все пак това не отговаря на въпроса ми дали ще го има и сега този бъг с -%ed \)
....
Phoenix
Newbie
Newbie

Не е бъг, самият скил WW си е така по dafault. Започваш от -50% Damagе и всяка точка добавя по 8%.

Level ..........1... 2... 3... 4... 5... 6.. 7.. 8.. 9.. 10.. 11.. 12.. 13.. 14.. 15. 16.. 17.. 18.. 19.. 20
Damage % -50 -42 -34 -26 -18 -10 -2 +6 +14 +22 +30 +38 +46 +54 +62 +70 +78 +86 +94 +102
Което означава, че ако оръжието ти е със 100 damage на 20 т. ще правиш 100+102% = 202 damage

При новият асасински скил Shadow dancer, имитиращ WW, нещата стоят по различен начин: ако оръжието ти е със 100 damage се зачитат 75 (3/4 weapon damage) и на 20 т. добавя 48% damage (изпробвано!) то ще правиш 75+48% = 111 damage

Като вземем предвид, че съществуват извращения като
Onyx' Super Nova (Set Balrog Blade)
One-Hand Damage: (45-60) to (450-597)
Two-Hand Damage: (165-220) to (579-769
)
то не е трудно да сметнем, че на 20 т. само на едната си ръка barb прави 597+102% = 1206 max damage
(това е само "чисто" - без all skills, Мастърито, чармове, jewels и всички останали екстри и расте с 8% на точка)

Да сравним с Claw-class оръжието с най-висок damage:
Shadow Killer (Battle Cestus)
Damage: (145-172) To (170-201)
то не е трудно да сметнем, че на 20 т. само на едната си ръка assa прави 201+48% = 297 max damage (fubar)
Тук расте с 2% на точка и разликата става още по-фрапираща.

Изводът е, че новият скил е чудесна анимацийка, с която можете единствено да се забавлявате, ако си падате по чернокоси мацки облечени в прилепнали кожени дрехи, които си въртят пи...кселите с нож и вилица в ръка!
Всъщност, ако наистина си падате по такива, то най-вероятно е необходимо да потърсите специализирана лекарска помощ или да накарате гаджето си да облече костюм на Жената-котка и да се "развърти" в кухнята... :*
Phoenix
Newbie
Newbie

Shadоw wrote: Всеки бонус от предмет важи и за мерковете, било то Нормален, Уникален или Сет.
Няма сет, който да може да събере от мерк. Т.е. до сега нямаше, та за това попитах.
Shadоw wrote: С нормална Атака не можеш да пускаш 20 Стрели едновременно :D, на 3/4 си е добре.
Добре си е, ако стреляш по нормални гадини. Тук монстерите на нормал имат повече лайф, резисти и скилове от същите в класика на хел. А кравите са по-бързи от коне...
Shadоw wrote: Thunder Storm може да получи Synergy от Nova, и тя от него съответно за да се допълват двете умения.
Pure Light sorc:
Light - 20\ Chain - 20\ Nova - 20\ Sharged bolt - 20\ Mastery - 20. До тук 100. Следите ли ми мисълта... + Static, Telekinesis, Teleport, Warmth, Armor, EShield, TStorm x 1 = 107 на 96 lvl. Честито, на 97 да помпаме на Thunder Storm ли?
В крайна сметка си имате собствено виждане и последната дума, но помислете пак над предното предложение със Static storm \)
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Phoenix wrote: Pure Light sorc:
Light - 20\ Chain - 20\ Nova - 20\ Sharged bolt - 20\ Mastery - 20. До тук 100. Следите ли ми мисълта... + Static, Telekinesis, Teleport, Warmth, Armor, EShield, TStorm x 1 = 107 на 96 lvl. Честито, на 97 да помпаме на Thunder Storm ли?
В крайна сметка си имате собствено виждане и последната дума, но помислете пак над предното предложение със Static storm \)
То целта не е Lighting Sorceress да бъде на всичко, собственото ми виждане, е че има разлика между Lightning Sorceress\ Thunder/Nova Sorceress, като има коренна разлика както в Уменията така и в Предметите и на двете.
Същата е и ситуацията при Fire и Cold, има си развитие Fire Ball/Bolt\ Hydra\ Enchantress-Mele\ или Blizzard\ Frozen Orbress\ Frost Nova\ всички са отделни развития, не ми се струва добра идея всичко в определеното дърво да е на Max.
Относно предложението за Static Storm, смятам че умението Thunder Storm си е добре, но Static Field не ми харесва, че редуцира Life с 25% на всеки Cast, обмислям да го променя в Nova, чийто ефект забавя противника.
Phoenix
Newbie
Newbie

Да, забелязахме, че статик не работи в Еволюшън. Забелязах и че значително си редуцирал % crushing blow на някои от предметите, а на новите почти няма такъв мод или пак е с минимален %.
Гадовете обаче имат толкова съкратен Poison lenght, че като те отровят си действа почти като статик, че и по-лошо. Щом ще се стремим към Pure damage без редукции, то да изравним малко силите :angel:
Raich0
Full Member
Full Member

Предлагам да се сложи при 'izual' да дропва заки , околуси и т.н.Както го имаше на старият мод на иво(ако не се лъжа).
DukeNoraD
Newbie
Newbie

Днес влязох в тристрам и бях приятно изненадан. :)
Видях, че го има Кинг Леорик, та предлагам да се добави и Butcher. :)
Raich0
Full Member
Full Member

DukeNoraD wrote: Днес влязох в тристрам и бях приятно изненадан. :)
:D :D :D Дота маняк :D :D :D
DukeNoraD
Newbie
Newbie

Raich0 wrote: :D :D :D Дота маняк :D :D :D
Diablo 1 по-скоро.
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Raich0 wrote: Предлагам да се сложи при 'izual' да дропва заки , околуси и т.н.Както го имаше на старият мод на иво(ако не се лъжа).
Не ми допада, много идеята да има определен Monster, който да има шанс да пусне определени предмети.
Целта ми е да се рънят всички местности и уникални чудовища, за да не се получава еднообразие в играта, като Mefo1,2,3,4... например.
DukeNoraD wrote: Днес влязох в тристрам и бях приятно изненадан. :)
Добре е да видя, че все пак има, някой който знае че това не са просто случайно избрани имена, само истински ценители на серията Diablo знаят за самата история.

В интерес на истината също се замислям за добавяне на Buthcer, както и на някои други герои от поредицата, но това ще бъде в бъдеще.
MEMENTO-MORI
Jr. Member
Jr. Member

Shadоw wrote:В интерес на истината също се замислям за добавяне на Buthcer, както и на някои други герои от поредицата, но това ще бъде в бъдеще.
И може би да са разположени на други места, не всичко живо да е ситуирано на едно, защото се обезмисля малко
kuhataleika
Full Member
Full Member

сложете направо една нова зона само с дота чудовища санд кинг и веномасър и аксе разор инволкер лич алхимик найкс тини блоодсиикър и т.н :D

ПП Няма ли да има чарм който се развива от перфекти както преди :(?
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

kuhataleika wrote: сложете направо една нова зона само с дота чудовища санд кинг и веномасър и аксе разор инволкер лич алхимик найкс тини блоодсиикър и т.н :D

ПП Няма ли да има чарм който се развива от перфекти както преди :(?
Работата е там, че дори в момента няма и едно чудовище, което е от ДОТА, не знам кой и защо си мисли така.
Може да има в момента, в който някой реши да конвертира графиките, или в момента, в който аз го направя :D

Не няма да има такъв чарм, може би ще има нещо подобно, но не същото.
kuhataleika
Full Member
Full Member

Трябва да се измисли нещо с перфектите падат доста често иначе ако не се измисли са напълно ненужни :)

ПП Не я знам историята за диабло бих искал книгите да прочета ноо няма от кой да ги взема само тази съм чел :) http://ancientavenger.com/images/diablo ... shadow.jpg
Phoenix
Newbie
Newbie

Аз имам първите 2, но нямат нищо общо с Диабло. Някой е ползвал името да си продава книгите. Не са лоши, но и не са нищо особено. Ако си фен на фентъзито има далеч по-добри романи. От WarCraft съм чел 2-3 - по-добри са!
kuhataleika
Full Member
Full Member

имам приятели който имат много книги на warcraft да не кажа и всичките а те са над 10 и за това не искам да ги почвам да ги чета :DD starcraft или diablo ако си намеря бих ги прелистил :)
Nask0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Според мен идеята да се добавят сокети на ракавици, ботуши и колани е... как да кажа... глупава и банална. Мисля, че става прекалено натруфено всичко да е със сокети. Надявам се да не се обидите това си е лично мое мнение иначе мода е 6+. Предлагам да се направи една анкета, за да се разбере и мнението на другите играчи по този въпрос, защото не мисля, че съм единствен.
sapiora
Newbie
Newbie

Абе хорааа!!!! на някой въобще падал ли му е някъде скилар?? просто според мен няма никъв дроп на тези чарми \( а завишете го малко де :mda:
Energy
Dreaming Friend
Dreaming Friend

sapiora wrote: Абе хорааа!!!! на някой въобще падал ли му е някъде скилар?? просто според мен няма никъв дроп на тези чарми \( а завишете го малко де :mda:
При кравите падат достатъчно , аз от там си ги вадя предимно.
I am the punishment of GOD.If you had not committed great sins, GOD would not have sent a punishment like me uponyou.