Multi Aura Vengeancer

Един от оригиналните 5 героя. Той е с меле характер, способен да използва аури, които да го подсилят. Paladin обаче не се ограничава до битки от близки разстояния, а тъкмо обратното - едно от най-успешните развития на този клас герой е Hammerdin, чиято основна атака е Blessed Hammer.

Phoenix
Newbie
Newbie

Skills:
на 90 level + Quests разполагаме със 101 т.
Vengeance - MAX
Conviction - MAX

Изисквания: H. Freeze - 1 / H. Fire - 1 / Might - 1 / Thorns - 1 / Sanctuary - 1
Sacrifice - 1 / Zeal - 1 / B. Hammer - 1 / H. Bolt - 1 / Smite - 1 / Charge - 1

До тук 51 точки, остават 50. Разпределяте между Resist Light, Fire, Cold, по желание и на Holly shield.
Аз препоръчвам 20 Resist cold и по 15 на Resist Fire/Light

Gear:
Helm: Dream RW (на диадема или Bone visage)
Armor: Dragon RW (по-долу обяснявам за основата)
Weapon: Doom RW (на Berserker axe)
Shield: Zaka (с jewel 7fhr/-15req +str/dex/res – разяснявам по-надолу)
Boots: SS (или други по избор)
Belt: Nosferatus или IK
Gloves: 20 IAS / str/dex/fres/cres или IK (бонуса е 25 IAS, който ни е необходим да хванем frame 9)
Amu: Highlord
Ring: Raven frost
Ring: 20 str + dex/rez/max/ar/ll/ml/life - какъвто имате
Така стават 4 аури. Holly Fire, Holly shock, Holly Freeze нараняват и забавят противниците и добавят elemental damage към удара. Conviction сваля 150% allresist, а Doom сваля още 40-60% cold resist. Това е и причината първо да се вдигне Resist cold като бонус.
Мерка добавя и 5-та аура, а ако му сложите един Pride стават 6. За статистиката трябва да добавим и варианта с Bramble, което осигурява и седма аура :)

Charms: anix 20 stats и max/ar/life. Poison са излишни, защото се каства Venom от бронята и ги "прецаква"

Stats:
Dex - Трябват ни около 120 за Max block с H. Shield. 20 (default) +20 (anix) +20 (raven) +20 (IK gloves) = 80. Не е лошо да инвестираме някоя и друга точка тук, още повече, че повишава attack rating, който е проблемен в този билд.
Strenght: 25 (default) +20 (anix) +20 (ring) = 65.
Ако сме с IK колана и ръкавиците ни трябват 110. Тогава основата на Dragon-а трябва да е Mage plate с 55 str req. Ако искате основа с повече Defence, то ще трябват още 16 strenght за да станат 76, колкото иска Zaka-15%req. Ако не ви се "цъкат" точки се заменя Raven с друг пръстен или charms решават проблема.
Aко сме с Nosferatus колан , Zaka с -15req и SS boots стават 115 и всичко е ОК
Vita - всичко останало. 2000 лифе са реално постижими
Energy - нищо

IAS: 45 (Doom) + 20 (Highlord) + 25-30 (belt + gloves) = 90-95. Трябват ни 86 за 9 fps = 2,7 attact per second
FHR: 20 (SS boots) + 7 (jewel) = 27. Това е 6 frame. Следващите са на 48 и 86. Попълвайте с charms, ако решите да ги стигате или сменете ботушите с dancer-и
FCR: За този билд е излишно. Ако все пак искате да сложите Enigma за някои от дуелите, то Spirit + 2x rings + trang = 75 FCR за предпоследния frame
FBR: С Holly shield се постига 2 frame бе да е нужно +X% faster block rate
Resist: Така облечен този паладин достига максимумите. Може да са нужни 2-3 sharms в зависимост от вариантите на ръкавици, ring, jewel и аних.
Defense: с HS и аурата от мерка 9-10k (зависи от основите на бронята и каската)
Damage: ~ 9k се изписват на екран, но като се вземе предвид Conviction с -150% all resist, реално е доста повече.

Edit: Ето и нагледно герой облечен и развит така:
Image

Have Fun!
Cecobg
Jr. Member
Jr. Member

Колега стана ми доста интересен този герой и току що го направих 1 към 1 в мода (всичко е макс) и имам няколко въпроса :

СТР.-то идвя някаде малко над 150 без да съм го цъкал нито веднъж като съм използвал ИК ракавици и колан и няма смисал на закарума да се слага бижу -15% изисквания. Тка ли е или аз нещо бъркам ?

Друго което исках да попитам защо аурата за сваляне на разисти си написал да е на максимум след като аз я цъкнах само 1 път с инвентара стана левел 8 и ми показжа максимума на сваляне -150% ... защо да и слагам още 19 точки след като нищо няма да промени това нито във свалянето на резистите нито в радиус-а на аурата.

На паладина страшно много му куца ФХР-то ... 20 от сандсторм ботушите,26 от каската и 7 от бижуто на закарум-а стажа 53 ...

Също така мисля че и скороста малко му е слаба ... а като щети с пълен инвентар с 3/20/20 го докарах до 14к горна граница и като се пусне веном-а става 15к ...
Най-вече ми е чудно защо конвиктион е на макс след като и на 8-ми левел аурата ми показва че е 13.3 радиус и -150% резисти на долу.

Edit: (06.03.2013, 23:15:53)
--------------------------------------------------
Колега стана ми доста интересен този герой и току що го направих 1 към 1 в мода (всичко е макс) и имам няколко въпроса :

СТР.-то идвя някаде малко над 150 без да съм го цъкал нито веднъж като съм използвал ИК ракавици и колан и няма смисал на закарума да се слага бижу -15% изисквания. Тка ли е или аз нещо бъркам ?

Друго което исках да попитам защо аурата за сваляне на разисти си написал да е на максимум след като аз я цъкнах само 1 път с инвентара стана левел 8 и ми показжа максимума на сваляне -150% ... защо да и слагам още 19 точки след като нищо няма да промени това нито във свалянето на резистите нито в радиус-а на аурата.

На паладина страшно много му куца ФХР-то ... 20 от сандсторм ботушите,26 от каската и 7 от бижуто на закарум-а стажа 53 ...

Също така мисля че и скороста малко му е слаба ... а като щети с пълен инвентар с 3/20/20 го докарах до 14к горна граница и като се пусне веном-а става 15к ...
Най-вече ми е чудно защо конвиктион е на макс след като и на 8-ми левел аурата ми показва че е 13.3 радиус и -150% резисти на долу.