maz0's SvA pal

Един от оригиналните 5 героя. Той е с меле характер, способен да използва аури, които да го подсилят. Paladin обаче не се ограничава до битки от близки разстояния, а тъкмо обратното - едно от най-успешните развития на този клас герой е Hammerdin, чиято основна атака е Blessed Hammer.

maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Stats:

Str - Колкото да сложите CoA с предметите\
Dex - за 75% chance to blocking със zaka.
Vita - останалото
Eng - нищо.

grief pb да е поне 34 ias\
zaka up'd ber'd.
CoA 2x ber'd\
Draculs, може и да се комбинира с bloodfists + чарм за fhr за по-горен фрейм.
Sandstorm\
Enigma\
Arachnid\
1x Rare ring 20 str, 15 dex, fcr + bonuses\
1x Raven\
Craft amu 2 pal, 20 fcr etc bonuses.

+ Cta & Pal spirit RW за BC & BO.

Inventory\

9x or 10x pala combat skillers + life\
anni/torch, 9x 20life 11 cold/light/fire res зависимост с/у какъв противник играете.

Skills:

20 Smite
20 Holy Shield
20 Charge
20 Fanatism
20 Lightning Res
1x Vigor - Никога не е излишно да сме по бързи на моменти :)
1x Salvation - За повече стак с/у дразнители като cold & fire elements.

Total\

50 fcr, 50 fhr са достатъчни за да можете да се телепортирате и да отвръщате на удари.
3.4K damage на smite, са пре-достатъчни да саборят всеки с една шепа удари :)
~2k charge за всякакви дразнители, който обичат да бягат \)
+1 Teleport много важно за контраатака или различен вид офанзива.
~75 block, 20k def 44% dmg reduce - Достатъчно за да ви пазят от различни melee герой.
Life tap, който е лесно заменим и може да се играе без проблем с него на турнир, нужна е смяната на точно един предмет и не коства жертви от билда освен умението lifetap.
4.4-4.8k life в зависимост от предметите :)

Enjoy :)
xoce
Jr. Member
Jr. Member

grief pb да е поне 34 ias\
zaka up'd ber'd.
CoA 2x ber'd\
Sandstorm\
Arachnid\ ???
Enigma\
Arachnid\ ???
1x Raven\

малко едит :)
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

xoce wrote: grief pb да е поне 34 ias\
zaka up'd ber'd.
CoA 2x ber'd\
Sandstorm\
Arachnid\ ???
Enigma\
Arachnid\ ???
1x Raven\

малко едит :)
Готово.
dr0m
Hero Member
Hero Member

За какъв ти е зака ъпгрейдната?
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Със Zakarum Shield героя прави повече щета на Smite, отколкото с Gilded Shield.
dr0m
Hero Member
Hero Member

Но има по-малко дефенес ( ако все още го има тоя бъг )...
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Няма по малко def :), просто е същия, но различката е, че dmg е осъзаемо повече :).
dr0m
Hero Member
Hero Member

Извинявам се тогава!Просто бях останал с впечателенито, че при ъпрейд заката става с по малко дефенс. :) :angel:
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

5 дена минаха от както съм го пуснал билда, но никой нищо не казва - дали работи добре ^^.
dr0m
Hero Member
Hero Member

Довечера ще го пробвам и ще ти кажа.Само кажи, тук или на лс?Мисля, че най-добре ще е тук, за да могат и другите да разберат резултата. :)
Ивайло Георгиев
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Най-добрия "mele" герой, с който съм играл горещо ви препоръчвам да го пробвате.
dr0m
Hero Member
Hero Member

Аз ако намеря прослувутото ми развитие на смитер/чарджер/фистър ще ви го покажа.Смея да твърдя, че моето развитие ще изкърти абсолютно всеки герой без значение от класа на противника ( барб, сорс, паладин, некро, амазон, асасин и дори и друг смитър хибрид ).Пак казвам, ако си го спомня и го намеря ще ви го дам на показ :). x
BnC4aDeL
Dreaming Friend
Dreaming Friend

DoIt wrote: Аз ако намеря прослувутото ми развитие на смитер/чарджер/фистър ще ви го покажа.Смея да твърдя, че моето развитие ще изкърти абсолютно всеки герой без значение от класа на противника ( барб, сорс, паладин, некро, амазон, асасин и дори и друг смитър хибрид ).Пак казвам, ако си го спомня и го намеря ще ви го дам на показ :). x
Офтопик:
Друид - като ти скочи на главата и Папата няма да може да ти помогне. С децката градина като те подхване шанса да го уцелиш директно него е 1 към 10-15.. зависи колко вълка, гарги и етк съм пуснал.
Некро - Секи знае, че некрото е анти-герой на чарджера съответно и смайтера. Я издържиш 4-5 бонета я не... А пък тръгнат ли да се бъгват загубена кауза.
Траперка - Може да биеш, може и да не биеш.
WW/Trap - Майнд Бласта и Шадола, ако са на макс дигнати и те подхване, ако ще и 500 фхр да имаш щи е тегаво.
Сорките... ЕС ли е Фиста взима по-малко, но тъй като си хибрид, взима още по-малко. Ако е и като мойта Хибрид, да сложат шако с джевел фхр/Л рез/Лайф + вайпер - каст + 35 аллрез + цжевел фхр/стр/Л рез + ботуши - сандсторм - фхр + стр+вит.
Барба - ще го утешаш, тука 2-3 играят с барб.
Хаммъри - с фиста си ги обикаляй и са ГГ.
Чарджъри, смайтери и етк. кой е по уяден от към итеми ше бие.
Амазонките ще си ги затепаш... Анти герой си на Боуера.. Джавите кво да ти кажа щи е тегаво имат много Л рез.. Фиста щи е безполезен.
dr0m
Hero Member
Hero Member

Предимството ми е, че аз локвам героя с който ще се дуелирам още преди да е казал го.Като дойде до мене аз първо го удрям с чардж 1-2 пъти и го оставям на около половината и после естествено смит.А, ако вземе, че избяга идва в сила хибридното му свойство - фиста \).
Cecobg
Jr. Member
Jr. Member

Добре много ми е чудно какъв мерк е подходящ за такъв смитер с енигма ... мисля че оръжието е ИНСИГ за да не пада маната но натам ..... ? А и защо Закарум а не ЕХИЛЕ на зака .... ? Също така мисля че и ботушките са малко .... мисля че ГОРЕ РАЙДЕР ще е по-добре пак и защо не БУЛ а този със стр. ... за амулета незнам не съм смятал каст-а... но нека да кажем че спайдар-а и амулета са достатачни то ботушките,щита и пръстена още не са ми ясни ... не е основание да губим толко кръв за да имаме 20 стр. ... общо взето няма разлика между пръстените освен ще с була ще има и +1 ... дали ще е пръстен с кръв и ще дигаме СТР или пръстен със СТР и ще дигам кръв ... незнам ще видя какво ще обясниш :)
dr0m
Hero Member
Hero Member

По-хубаво е зака за такъв пала, защото дава и скилове и рез и енч дефенс.За какво ти е стр при положение, че имаш енигма?Була се слага, защото дава дмг.
Само на тези въпроси мога да ти отговаря.
Energy
Dreaming Friend
Dreaming Friend

доколкото знам във классик неможе да хване стр без ринг т.е. трябва да се вдигне стр
I am the punishment of GOD.If you had not committed great sins, GOD would not have sent a punishment like me uponyou.
dr0m
Hero Member
Hero Member

Малко стр според мен няма да навреди :)
Clean
Newbie
Newbie

Отностно мнението - ако си срещу hammer бягаш само и на фист...
Да ти кажа с малко повече резист, като се има впредвид че хибрида ще прави около 4.5 - 5 макс... при добра игра на hammera героя отпада. Хубав билд е, но също така Fire sors със стил игра " Пеши" oтново ще бие. Попринцип съм фен на паладина във всякаква форма, но мисля, че ще е ефективен срещу човек, с лош контрол над героя, както и не добре развит/облечен.

Лично мое мнение, оформено с години, без нападки упреци псувни и тн, мир хора :)
М50Б20 с пластмасов колектор може ли да има газ ?
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

В ръководството, няма Fist of Heavens, пък и не е нужно.