Настройка на Yamb - D2JSP

Ботове, хакове и всякакви допълнителни инструменти, които не са в разрез с правилата на сървъра.
TheExorcist™
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Името на водача добавено ли е в Leaders-a ???
....
loggic
Newbie
Newbie

Проблема е следния : бота не мога да го пусна докато съм на даскало по простата прична че за около 4 часа се пълни целия защото пази безмислени основи със по 200 стр и други rare оръжия от сорта на :req 160 str дават 100 ед 100-200 фире дмг , които за тотално НЕНУЖНИ а итем като raven frost го дропва плс помогнете
MinimalDmage
Full Member
Full Member

хахха :) Според мен си изтеглел бота от някой който си е направил яка шега, като е разбутал всички настройки в снагит файла.
Имам и аз една питанка :) Значи Какво трябва да барна в конфинга хамера да варти само пред балл, защото малко преди излизането на монстерите тои се телепортва малко по надолу каства няколко хамера и докато отиде пак на мястото всичко е туш.
AnoJloH
Newbie
Newbie

TheExorcist™ wrote: Името на водача добавено ли е в Leaders-a ???
Добавено е, всичко съм направил както пише в тази и в другите теми по този въпрос ... помогнете защото наистина несзнам къде е проблема \(
loggic
Newbie
Newbie

нещата ги пооправих малко вече не пиква такива раре оръжия а относно рейвъна той просто е бил слаб а във другия файл са ми зададени с какви минимални статс да го запазва.
loggic
Newbie
Newbie

Значи преди малко пред мен не вдигна rare tiara а имам следните редове във snagit-a :
\[Rare Tiara]
\Code="ci2"
\Level=Rare
\iditem=1
Защо става така?
zangieff
Newbie
Newbie

Когато вляза в YAM_LifeWatchConfig не ми е това което сте постнали тук..искам да кажа,че нещата които ми трябват като примерно да си купува колби или да бие с друга магия ги няма и незнам какво да правя.. ИДЕИ ?
cnupo
Newbie
Newbie

zangieff wrote: Когато вляза в YAM_LifeWatchConfig не ми е това което сте постнали тук..искам да кажа,че нещата които ми трябват като примерно да си купува колби или да бие с друга магия ги няма и незнам какво да правя.. ИДЕИ ?
Въпрпсните опции , които търсиш се намират в YAM_Config_(име на героя) . Там настройваш с каква магия да бие , дали да използва CTA , дали да купува колби и т.н. и т.н. :)
Иначе моят проблем си остава ... Pindel Exception : name = reference error , getPath is not defined , Eldrich Exception : name = reference error , getArea is not defined и YAM_Exception : name = reference error , getPath is not defined :/
slivatabe
Newbie
Newbie

follow-a ми влиза в играта и след като водача напише "tp up" сорса ми не влиза.. а седи в града
TheExorcist™
Dreaming Friend
Dreaming Friend

slivatabe wrote: follow-a ми влиза в играта и след като водача напише "tp up" сорса ми не влиза.. а седи в града
TheExorcist™ wrote: Името на водача добавено ли е в Leaders-a ???
....
Andrioy
Newbie
Newbie

как мога да махна мерка. т.е да не го купува ...
Pickles
Jr. Member
Jr. Member

loggic wrote: Значи преди малко пред мен не вдигна rare tiara а имам следните редове във snagit-a :
\[Rare Tiara]
\Code="ci2"
\Level=Rare
\iditem=1
Защо става така?
Ако беше си направил труда да прочетеш малко щеше да видиш защо. Необходимо е просто да изтриеш \ което е пред всеки ред. Когато пред редовете имаш точка и запетая това значи, че ще игнорира дадения предмет напълно, така че ако искаш да взима реър тиара махни точките и запетаите пред редовете \)
r1k0
Jr. Member
Jr. Member

А бе гледам гледам не мога да намеря следният ред.. Когато сложа анихилс и 2 скилара в инвентара на сорсата след няколко ръна на пиндел тя ги прибира в сташа.. как се правеше тази настройка да не ги пипа? и обяснете от ляво на дясно от дясно на ляво какви са номерациите :)
Djihad
Full Member
Full Member

//////////////////////////////////////////////////////////////////////
// Stashing configuration
//====================================================================
// DT_FreeSpace = number Minimum number of free columns: if less full columns are free, go to stash.
// DT_MinGoldToStash = number Maximum gold amount carried before going to stash.
//--------------------------------------------------------------------

DT_FreeSpace = 6\
DT_MinGoldToStash = 100000\

// The numbers correspond to your inventory. Set 0 to keep whatever is there, 1 to stash it.
// This allows you to keep charms in inventory. Note: If you have an empty spot set to 0
// the item that appears there during a run will NEVER get stashed.
// (Useful if you have lots of space and want to use the bonuses of freshly-ID'd charms.)
// WARNING: Make sure that you have set this correctly otherwise you can lose
// your existing items!

DT_Columns[0]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\
DT_Columns[1]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\
DT_Columns[2]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\
DT_Columns[3]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\

1-празно
0-пълно
Si vis pacem...para bellum
r1k0
Jr. Member
Jr. Member

Djihad wrote: //////////////////////////////////////////////////////////////////////
// Stashing configuration
//====================================================================
// DT_FreeSpace = number Minimum number of free columns: if less full columns are free, go to stash.
// DT_MinGoldToStash = number Maximum gold amount carried before going to stash.

DT_FreeSpace = 6\
DT_MinGoldToStash = 100000\

// The numbers correspond to your inventory. Set 0 to keep whatever is there, 1 to stash it.
// This allows you to keep charms in inventory. Note: If you have an empty spot set to 0
// the item that appears there during a run will NEVER get stashed.
// (Useful if you have lots of space and want to use the bonuses of freshly-ID'd charms.)
// WARNING: Make sure that you have set this correctly otherwise you can lose
// your existing items!

DT_Columns[0]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\
DT_Columns[1]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\
DT_Columns[2]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\
DT_Columns[3]=[1,1,1,0,0,0,0,0,0,0]\

1-празно
0-пълно
Благодаря ти :rolleyes:
Pickles
Jr. Member
Jr. Member

Здравейте, аз нямам проблем с настройването на ботовете и с подкарването, но сега се сблъсках с един друг странен проблем - Пускам си аз примерно хамъра на Баал бот и почва да си ръни, обаче след известно време почва да излиза от всяка нова игра под предтекст "Chickening due to low life" при положение, че е на пълна кръв... Някакви идеи на какво може да се дължи? Същото става и като си го пусна да ръни Tunnels.. Ето как ми изглежда лайф уатча :

var LW_UseTownChicken = true\
var LW_ChickenLife = 250\
var LW_ChickenTownLife = 100\
var LW_ChickenMana = 0\
var LW_LifeThresh = 950\
var LW_ManaThresh = 150\
var LW_LifeRejuvThresh = 600\
var LW_ManaRejuvThresh = 0\
var LW_QuitOnNoDrink = 550\
var LW_ChickenOnOutOfManaPots = false\
var LW_ChickenOnOutOfHealPots = false\
var LW_ChickenOnOutOfRejuvPots = false\
var LW_ChickenOnOutOfPots = true\
Kpuc
Newbie
Newbie

Проблема е в това, че си написал прекалено големи стойности, те са в процент, а не в точки, ето как изглежда lifewatch файла на моя бот който не го прави никога това:

LW_UseTownChicken = true\
LW_ChickenLife = 20\
LW_ChickenTownLife = 25\
LW_ChickenMana = 0\
LW_LifeThresh = 80\
LW_ManaThresh = 50\
LW_LifeRejuvThresh = 50\
LW_ManaRejuvThresh = 0\
LW_QuitOnNoDrink = 50\

Pickles
Jr. Member
Jr. Member

Аз до колкото прочетох малко по-горе в описанието на редовете на самия LifeWatch пишеше ако не се лъжа, че вече не са проценти, а стойности :mda: Но ще пробвам с това, което ми даде може пък така да се получи добре. Благодаря :)

Edit: // All potion drink and chicken values for self are now absolute values instead of percentages (faster) !! Ето това пише, което ще рече, че стойностите са абсолютни тоест числа отговарящи на HitPoints на героя. Така че май няма да стане по този начин. Някой друг ако има идея защо прави такъв проблем нека помогне :)

Edit 2: Намерих друг LifeWatch файл на име YAM_LifeWatch в папката Tools, който явно се използва при работата на бота, защото в конфиг-а има ред, в който го има. Промених стойностите там в проценти на подходящи, но въпреки това баал бота прави 3-4 ръна без проблеми и после стотици пъти подред излиза от играта със съобщение "Chickening due to low life". Ако има някакво значение ще спомена, че в началото, когато го инсталирах вървеше без проблеми.
deliriumbg
Newbie
Newbie

Skylark wrote: Много ви моля за помощ имам огромен проблем с парите.... значи направил съм всичко както трябва поне според мен..

DSN_MinGoldStack = 100\ - направил съм го на 100 нали това е минимума който да вдига?

XP_SellBackItems = true\ - това така ли трябва да бъде до колкото знам е да вдига предмети и да ги продава за злато...

\D2JSP Follow bot WIN 7\D2JSP Follow bot WIN 7\scripts\settings

snagit_XP и snagit_XP_Full

\====================Potions and Gold======================
[Gold]
Code="gld"
log=0

махнал съм точката и запетаята доколкото знам това също е за събиране на злато...

Моля ви вече помогнете ми кажете къде греша защото не се издържа от пълен бот с пари в момента нямам нищо и не може да прави рънове много ви моля да получа бърз отговор на въпроса много ще съм благодарен...!
И аз имам същия проблем.Изчетох всичко. На едно място прочетох, че когато
DSN_MinGoldStack = 1\ вдига всички пари независимо колко са.Поправете ме ако греша. И друго има ли начин да се настрои бота да продава падналите златни/уникални боклуци.
interr
Newbie
Newbie

Здравейте! Как да направя героя да дига rare items и да ги продава за пари...Че като ръни определено време и мерка е умрял няколко пъти,после няма пари да го купи...