Относно проблемната свързаност с БТК

Dreaming поддържа две различни версии на играта, всяка от които има собствен форум тук. 1.10 Classic & Oblivion Mod.
DarkKiss
Administrator
Administrator

Уважаеми потребители,

От няколко седмици насам се наблюдава проблем във свързаността между БТК и Мегалан. Проблема е от страна на БТК и многократно проведетените тестове го потвърждават.

Проблем със свързаността сме забелязали при следните провайдъри: BTK, TheZone, Optisprint.
Изпратени са над 10 мейла до БТК и са проведени поне още толкова телефонни разговора. Запознали сме с проблема и останалите два провайдъра, като за момента отговор имаме единствено от TheZone. В темата ще бъде изнесена кореспонденцията ни с провайдърите ви.

Code: Select all

Здравейте,

Занимаваме се с поддържането на онлайн игрален сървър. Сървъра ни се хоства от гр. София, а доставчика на интернет е Megalan Network Ltd. IP адресите са 78.90.183.32 и 78.90.183.71, използваните портове са 6112, 6113, 6114 и 4000.

От известно време няколко Ваши клиента се оплакват от лаг в сървърите ни. Проблема сме наясно къде е - във свързаността между БТК и Мегалан (\В трейсовете, предоставени ни от потребителите се вижда как връзката им минава през БТК, за да достигне до нас)\. Изпратили сме минимум 10 мейла до поддръжката на БТК относно проблема и са проведени поне още толкова телефонни разговора, като съдействие от тяхна страна няма.

Пиша Ви този мейл от името на клиентите Ви, които имат проблем с молба ако имате възможност да прерутирате трафика към споменатите по-горе IP адреси през ISP различен от БТК.

Благодаря предварително за съдействието.
За момента отговорих получихме единствено от TheZone, който гласи следното:

Code: Select all

TheZone Support &#60\[email protected]> wrote:\
Здравейте,
Ние също имахме известни затруднения с БТК, но вярваме, че вече са решени. Говорихме с наши клиенти за този проблем, след това и с БТК. Трудно се работи с тях и за това се надяваме наистина проблема да е отстранен.
Ако може да направите отново тестове и играчите ползващи сървърите да споделят впечатления.

поздрави
Ще използвам темата, за да подканя всички клиенти на въпросните провайдъри да споделят има ли развитие по въпроса и все още ли се наблюдава проблема.
didkosv
Newbie
Newbie

Аз съм на TheZone и има известн лаг. Даже и понякога трудно се кънектва към баттъл нет от менюто и трябва няколко пути да цъкам докато стане. Някой път изписва "Failed to Join Game". Дава понякога "Please wait".
И като влеза в игра играя малко и лага се покачва и не мога да се TP пък ако има и чудовища винаги умирам.
Малко по добре е от 3-4 дена но пак трудно се играе. Въпреки, че има и игри които не лаги. Незнам дано БТК да оправят всичко, ако са толкова бавни има да чакаме няколко месеца.
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

didkosv wrote:Незнам дано БТК да оправят всичко, ако са толкова бавни има да чакаме няколко месеца.
Аз вече чакам 5 години.
evil-force
Dreaming Friend
Dreaming Friend

didkosv wrote:Аз съм на TheZone и има известн лаг. Даже и понякога трудно се кънектва към баттъл нет от менюто и трябва няколко пути да цъкам докато стане. Някой път изписва "Failed to Join Game". Дава понякога "Please wait".
И като влеза в игра играя малко и лага се покачва и не мога да се TP пък ако има и чудовища винаги умирам.
Малко по добре е от 3-4 дена но пак трудно се играе. Въпреки, че има и игри които не лаги. Незнам дано БТК да оправят всичко, ако са толкова бавни има да чакаме няколко месеца.
Здравейте,

Запознахме доставчика Ви с оплакването, което имате. Ще очакваме тяхната реакция по въпроса. Ще Ви държим в течение.