Намален брой на D2GS-тата

Проблеми в играта или с акаунта? Дайте им глас тук, ние ще помогнем.
DieTard
Newbie
Newbie

За който не се е усетил все още, D2GS-тата са намалени на 2.

maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Да? Не виждам как това е проблем.
DieTard
Newbie
Newbie

maz0 wrote: Да? Не виждам как това е проблем.
По-голямо чакане между създаване на игрите и по-често бъгване на героите. Три героя ми се бъгнаха в рамките на 1 мин.

P.S:
Относно това бъгване, неможе ли да се напише някакъв скрипт или елементарно приложение, което да автоматизира процеса на "оправяне" на героите(можете да оправяте бъгнати герои и без да рестартирате сървъра). Създава се някакъв елементарен web interface(1 бутон и text box), от където ще се управлява скрипта/програмата. Така някой като му се бъгне героя влиза в страницата ->написва името на героя->ОК.
TheExorcist™
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Коментирано е не един път!...Не :)
....
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

DieTard wrote: По-голямо чакане между създаване на игрите и по-често бъгване на героите. Три героя ми се бъгнаха в рамките на 1 мин.

P.S:
Относно това бъгване, неможе ли да се напише някакъв скрипт или елементарно приложение, което да автоматизира процеса на "оправяне" на героите(можете да оправяте бъгнати герои и без да рестартирате сървъра). Създава се някакъв елементарен web interface(1 бутон и text box), от където ще се управлява скрипта/програмата. Така някой като му се бъгне героя влиза в страницата ->написва името на героя->ОК.
Така е, но в момента сме с още по-ограничен ресурс и не можем да пускаме вече 3 D2GS, за това сме с 2 активни за момента. Героите единствено се оправят с рестарт на D2GS's, не виждам как ще дадем достъп до някакъв панел от този вид на вас потребителите, най-малкото, че може да предизвика огромни рискове в сигурноста на героите и тяхното съдържание.
DieTard
Newbie
Newbie

Хайде... 4 героя бъгнати. Накрая остана само 1 бот и той се бъгна :nenormalniste:

PS: Излъгах единият се оправи сам, странно...
dinko123
Newbie
Newbie

Какво правим? чакам на line 100 всеки път не мога да направя 1 игра?
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Освен да търпите, докато не оправим нещата както бяха преди, аз не виждам какво може да се направи.
RootsRagga
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Спрете ботовете :)
You are now marked as being away.
You away (Rabotata prechi na pieneto, a pieneto na rabotata He.)
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Това не е решение, само даже ще направи нещата по зле, от колкото са.
DieTard
Newbie
Newbie

Само 1 GS ли има в момента?
Takov
Dreaming Friend
Dreaming Friend

2
DieTard
Newbie
Newbie

Takov wrote: 2
Добре колко точно е капацитета на 1 GS.
http://prikachi.com/images/806/2623806z.png
При 148 текущи игри и съм на 27 място в опашката, няма как да са 2 GS-та. Поправи ме ако греша.
Takov
Dreaming Friend
Dreaming Friend

DarkKiss
Administrator
Administrator

DieTard wrote: Добре колко точно е капацитета на 1 GS.
http://prikachi.com/images/806/2623806z.png
При 148 текущи игри и съм на 27 място в опашката, няма как да са 2 GS-та. Поправи ме ако греша.
/users командата показва само създадните игри, в които има 1 или повече играч.
D2GS, както предполагам повечето от вас знаят, запазва известно време играта активна, дори и да има никой в нея. За това и се получава разминаване.
proxey
Newbie
Newbie

пак няма никва файда пак чакам по 2 мин поне си ги пуснете 4 :punish:
[admin]Дали са намалени наполовина без причина?! &#32\(fubar) [/admin]
proxey
Newbie
Newbie

Ми нз кво да ти кажа Тако но пак се чака както преди \)
DieTard
Newbie
Newbie

DarkKiss wrote: /users командата показва само създадните игри, в които има 1 или повече играч.
D2GS, както предполагам повечето от вас знаят, запазва известно време играта активна, дори и да има никой в нея. За това и се получава разминаване.
Това не бях го съобразил, че игрите остават няколко минути активни.
Като се създаде игра, изписва "bla bla bla. You are in D2GS #X", нали този X определя в кое GS e хостната играта? Днес след около 20.00 часа започнах да се заглеждам какво ми изписва като направя игра, наблюдавах и ботовете също. Постояно ми изписваше "You are in D2GS #1". Това е за около 100-тина игри. Съжалявам че ви занимавам, но просто ми се струва нередно, при 2 пъти по малко loader-и да се чака толкова много време "in line xx". Вчера вечерта имаше ~550 users и около ~250 игри, а сега има 300 users и 150 игри.
FPupesh
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Много лесно можеш да провериш, пинг към двата ГС -а. Ето ти адресите виж, че и двата отговарят.
d2gs1.dreaming-bg.com
d2gs2.dreaming-bg.com
zashto
DieTard
Newbie
Newbie

fpupesh wrote: Много лесно можеш да провериш, пинг към двата ГС -а. Ето ти адресите виж, че и двата отговарят.
d2gs1.dreaming-bg.com
d2gs2.dreaming-bg.com
Това че мога да да ги ping, не означава че работят коректно. Ще пусна на ботовете по един logger да видим дали ще ми изпише "You are in D2GS #2". Натоварването е приблизително 2пъти по-малко, няма начин да ми изписва "you are in line 100".