Временни банове vol2

DarkKiss
Administrator
Administrator

Смятам, че е крайно време да преобсъдим продължителността на временните банове. Погледнато по-внимателно активността в бан листа за последните няколко дни е в пъти по-висока от тази от преди месец например. Не ме разбирайте погрешно, всеки нарушил правилата на сървъра заслужава да бъде баннат, но може би сме прекалено сурови от към продължителността на бановете. Оставям темата в този форум, за да може да има по-голяма активност от тази, която би имал в админ раздела, защото това е проблем, който касае не само админите, а цялата аудитория на сървъра. Нека всеки напише за какво нарушение, какво наказание смята, че е справедливо.
Очаквам мненията ви за:

DreamMod Realm
1. Убиване без Go
2. Убиване без Go и без труп.
3. Провокация на друг юзър.
4. Псувни.
5. Реклама на друг сървър.
6. Ботове
7. Спам
8. PK (предполагам ще е с различна продължителност в зависимот от това дали е SC или HC).
9. Кражба на предмети.
10. Кражба на акаунт.
11. Герой с име съдържащо нецензурирани думи/фрази.
12. Използването на всякакъв помощен software, a.k.a хакове, модове, плъгини etc.
13. Представянето за администратор с цел измама.
14. Покупко-продажба на различни артефакти от играта за реални пари.

Ultimate Realm
1. Убиване без Go
4. Псувни.
6. Ботове
7. Спам
8. PK (предполагам ще е с различна продължителност в зависимот от това дали е SC или HC).
9. Кражба на предмети.
10. Кражба на акаунт.
12. Използването на всякакъв помощен software, a.k.a хакове, модове, плъгини etc.

1.10 Classic
1. Убиване без Go
4. Псувни.
6. Ботове
7. Спам
9. Кражба на предмети.
10. Кражба на акаунт.
Ивайло Георгиев
Dreaming Friend
Dreaming Friend

DreamMod Realm
1. Убиване без Go (12 часа)
2. Убиване без Go и без труп. (24 часа)
3. Провокация на друг юзър. (24 часа)
4. Псувни. (12 часа)
5. Реклама на друг сървър. (2-3 месеца)
6. Ботове - 24 часа (се пак кой ще пусне бот )
7. Спам - (6 часа)
8. PK (предполагам ще е с различна продължителност в зависимот от това дали е SC или HC). (24 часа SC) (1 седмица HC)
9. Кражба на предмети. (1 седмица)
10. Кражба на акаунт. (1 седмица)
11. Герой с име съдържащо нецензурирани думи/фрази. (10 дена лок)
12. Използването на всякакъв помощен software, a.k.a хакове, модове, плъгини etc. (5 дена)
13. Представянето за администратор с цел измама. (месец)
14. Покупко-продажба на различни артефакти от играта за реални пари. (перм)
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

DarkKiss wrote:DreamMod Realm
1. Убиване без Go
4. Псувни.
6. Ботове
7. Спам
9. Кражба на предмети.
10. Кражба на акаунт.
1.2 days
2.4 days
3.2 days
4.7 days
5.perm
6. ..........
7. 1 day
8. Sc - 1 day, hc - 4 days
9. perm lock + 4 days bann
10. perm lock + 7 days bann
11. 1 day + hero del
12. 4 days
13. 30 days
14. без наказание
ElectrixxError wrote:DreamMod Realm
1. Убиване без Go (12 часа)
2. Убиване без Go и без труп. (24 часа)
3. Провокация на друг юзър. (24 часа)
4. Псувни. (12 часа)
5. Реклама на друг сървър. (2-3 месеца)
6. Ботове - 24 часа (се пак кой ще пусне бот )
7. Спам - (6 часа)
8. PK (предполагам ще е с различна продължителност в зависимот от това дали е SC или HC). (24 часа SC) (1 седмица HC)
9. Кражба на предмети. (1 седмица)
10. Кражба на акаунт. (1 седмица)
11. Герой с име съдържащо нецензурирани думи/фрази. (10 дена лок)
12. Използването на всякакъв помощен software, a.k.a хакове, модове, плъгини etc. (5 дена)
13. Представянето за администратор с цел измама. (месец)
14. Покупко-продажба на различни артефакти от играта за реални пари. (перм)
Ако са толкова малко време бановете няма да има разбирателство между играчите-само караници, пък и ако са толкова кратки няма да има ползва от админи..
Ивайло Георгиев
Dreaming Friend
Dreaming Friend

не мисля че са много кратки според мен
замисли се за 1 биене без го (килваш един 2 пати) и получаваш бан 20 дена някак си нереално нали ?
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

ElectrixxError wrote:не мисля че са много кратки според мен
замисли се за 1 биене без го (килваш един 2 пати) и получаваш бан 20 дена някак си нереално нали ?
4 дни е бана, след това като изтече ако убие още някой стават 8 после 16...

Пък и ще ти дам пример: влизам сутринта и си викам "Днеска ще играя като ламерите", влизам избивам цялата игра без г, леш, правя си каквото искам, не ми дреме на к*ра.После си получавам бана за 12/24 часа.. какво толкова? Пускам ботовете в Хеадофф/ЗАКС, излизам навън с приятели-лафим,баскетболче,футболче, вечерта на дискотека или кръчма и докато се усетя бана е минал и си продължавам с ламерските изпълнения
Ивайло Георгиев
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Аз мисля че с тези дълги банове вие отнемате щастието от pvp играта защото 1 сървър pvp без меле дуели не е нищо ...
Какво преставлява меле дуел ? (дуелите без го и без леш) ем да се замислим как се пораждат първо(обикновено стават с конфликти м/у играчи и съперничество ) и ако някой от админите не е на ясно тези дуели се водят постояно било по 1 или друг повод
слагам няколко клипчета за да разберат (ако не знаят ) админите за какво говоря . http://dox.abv.bg/files/dw?a=b57a303606 http://dox.abv.bg/files/dw?a=a85e907bbd моля хората заснети в клиповете да не бъдат банвани или нещо от тоя сорт клипа е правен само за да покаже радоста от меле дуелите
DarkKiss
Administrator
Administrator

ElectrixxError wrote:Аз мисля че с тези дълги банове вие отнемате щастието от pvp играта защото 1 сървър pvp без меле дуели не е нищо ...
Какво преставлява меле дуел ? (дуелите без го и без леш) ем да се замислим как се пораждат първо(обикновено стават с конфликти м/у играчи и съперничество ) и ако някой от админите не е на ясно тези дуели се водят постояно било по 1 или друг повод
слагам няколко клипчета за да разберат (ако не знаят ) админите за какво говоря . http://dox.abv.bg/files/dw?a=b57a303606 http://dox.abv.bg/files/dw?a=a85e907bbd моля хората заснети в клиповете да не бъдат банвани или нещо от тоя сорт клипа е правен само за да покаже радоста от меле дуелите
Цитат от правилата на сървъра:
1.7. В Дуел игрите в ядро: Softcore, да казва "GO ALL" и прочие, и да се бият с/у всички. От сега нататък това ще става в дуел игри тип: DUEL NO RLZ и подобни имена.
Дуели без го и труп са разрешени, но само в игри с имена подобни на това от примера. За всички останали игри са наказуеми. Ако искате мелета - правите такава игра и никой няма да ви закача, защото всеки, който е влязъл в такава е вътре с ясната идея, че иска да прави дуел без ограничения от разни правила.
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

ElectrixxError wrote:Аз мисля че с тези дълги банове вие отнемате щастието от pvp играта защото 1 сървър pvp без меле дуели не е нищо ...
Ако бъдат разрешени биенията без г и леш, както и намалянето на минималния бан от 2 дни надолу, аз ще си ходя в този случай.
Shadоw
Dreaming Friend
Dreaming Friend

teamplay wrote:Ако бъдат разрешени биенията без г и леш, както и намалянето на минималния бан от 2 дни надолу, аз ще си ходя в този случай.
Няма да се наложи,тфа няма да стане никога spx... ]

Като направя игра no rLz .. Не влиза никой,само някаф Иво ,а иначе много знаят да се бият,да се научат да си носят и наказанията тогава.

ПвП или не,в сървъра си има правила,те не са само ние да си четем,а и да ги прилагаме!
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

bump

Един ъпдейт би било добре.
DarkKiss
Administrator
Administrator

Предложения? :)
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Абонатите с динамични ИП-та да получават постоянен лок \D
DarkKiss
Administrator
Administrator

Май е крайно време да въведеме системата с одобрение от администратор.. И да се надяваме, че ще решим по този начин проблемите с "динамичните" :)
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Според мен нищо няма да се реши така. Банваш ИП 1.1.1.1, той си сменя ИП-то на 2.2.2.2, идва, регистрира се в сайта, ние виждаме, че това е ново непознато ИП и я одобряваме. Не може да сме сигурни, че това е баннатия, или просто нов играч.
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Не можем ли да направим някакъв скрипт, като добавка в този в регистрацията, че да праща само акаунтите от динамични мрежи (примерно бтк) за одобрение?
DarkKiss
Administrator
Administrator

maz0 wrote: Не можем ли да направим някакъв скрипт, като добавка в този в регистрацията, че да праща само акаунтите от динамични мрежи (примерно бтк) за одобрение?
Принципно може.. Зада се range от IP адреси и потвърждение се изисква само за тях, но не може да се разчита на този вариант.. Прокси сървъри бол.
maz0
Dreaming Friend
Dreaming Friend

И колко от потребителите ще се сетят да използват прокси? 1%? по малко?
DarkKiss
Administrator
Administrator

Напълно е достатъчно :)
Нали знаеш, помисли ли си някой, че е преметнал админите новината ще се разпространи много по-бързо.. След седмица примерно вече няма да са 1%, а ще отиват на към 15% може би? След първия месец 50%? Обезмисля се идеята :mda:
Destruction
Dreaming Friend
Dreaming Friend

Вижте ЕПС как са си направили системата за регистрация. Мисля, че там не можеха да се регистрират от проксита.
DarkKiss
Administrator
Administrator

teamplay wrote: Вижте ЕПС как са си направили системата за регистрация. Мисля, че там не можеха да се регистрират от проксита.
Защото регистрацията им е изцяло в режим "одобрение от админ", а регистрации от проксита не активират.